Belváros;Rogán Antal;ingatlan panama;Steiner Pál;V. kerületi önkormányzat;

2015-02-10 06:01:00

Belváros: Steiner Pál szerint ők időben szóltak

Csak olyan ingatlaneladásokat szavaztak meg Steiner Pál szerint az V. kerületben a szocialisták, amelyeken szerepelt a jegyző aláírása, igazolva, hogy törvényes az üzlet. Az MSZP helyi elnöke állítja, hogy a számukra gyanús ügyeket nyilvánosságra hozták, igaz, általában a saját blogjukban. Steiner nemrég saját párttársai előtt számolt be a Belvárosban történtekről és bár elmondása szerint a fórumon senki nem bírálta, az Index úgy tudja, "ráéghet" az ügy.

Az MSZP V. kerületi önkormányzati képviselői kizárólag olyan előterjesztéseket szavaztak meg, amiket aláírt a jegyző, ezzel igazolva, hogy mindenben megfelelnek a jogszabályoknak - fogalmazott a Népszavának Steiner Pál. A szocialisták belvárosi elnöke, korábbi polgármester, önkormányzati képviselő szerint az ingatlanokról szóló előterjesztések tartalmazták a hivatalos értékbecslését, az viszont ezekből nyilvánvalóan nem derült ki, hogy a vevő kinek az ismerőse, rokona, barátja.

Amióta Juhász Péter, az Együtt társelnöke elkezdett a belvárosi ingatlaneladásokkal foglalkozni, az MSZP-ben egyre többen firtatják, miért nem tette szóvá korábban ezeket az ügyeket a helyi pártszervezet. Ha az Együtt politikusa, aki tavaly ősz óta önkormányzati képviselő, néhány hónap alatt tucatnyi - véleménye szerint - gyanús ügyet hozott nyilvánosságra, a szocialisták miért nem csináltak botrányt korábban. Az Index úgy értesült, hogy nemrég a budapesti párttanács ülésén kellett az MSZP belvárosi elnökének magyarázkodnia. A portál szerint a jelenlévők közül sokakat Steiner nem tudott meggyőzni arról, fogalmuk sem volt visszaélésekről, és azt sem fogadták el, hogy a gyanúsnak ítélt ügyeket csak saját blogjukban jelezték. Egyre többen beszélnek arról, hogy ha Steinerre "ráég az ügy", aligha fog a pártvezetés kiállni mellette. A szocialista politikus lapunknak azt mondta, a párttanácsot a testület kérésére valóban tájékoztatta a belvárosi ügyekről, ahogy Tóth Csaba is beszélt a zuglói helyzetről, kérdőre azonban senki nem vonta.

Nem az a kérdés, hogyan talált rá ezekre az ügyekre, mert szerinte az V. kerületiek tudják, hogyan mentek a dolgok, inkább az, hogy mások miért nem hozták ezeket korábban nyilvánosságra. miért hunynak szemet a dolgok fölött. Ezt a decemberi interjújában mondta a Népszavának Juhász. Az ellenzéki politikus arról beszélt, hogy helyi képviselőként hozzáfér az önkormányzati dokumentumokhoz, ahogy társai is, mégis ő az egyetlen, aki ebből a nyitott rendszerből dolgozik.

Steiner szerint nem nekik kell magyarázatot adni arra, miért nem kaptak korábban akkora publicitást a szocialisták, mint mostanában Juhász Péter. Az ellenzéki politikus úgy gondolja, ők megtették, amit lehetett, a gyanús ügyekről rendre beszámoltak a Városszíve blogon, a drsteinerpal.hu-n és néhány lapban, például a Népszavában, ahol megszólalhattak.

Steiner lapunknak elismerte, hogy a belvárosi MSZP-s és SZDSZ-es képviselők 2007-ben megszavazták azt az új rendeletet, ami a mai értékesítéseket is lehetővé teszi, ám szerinte fel sem merült bennük, hogy a fideszes kerületvezetés később a rendelet "bizonyos elemeivel esetleg visszaélhet majd". A 2007-es, Rogán Antal nevéhez fűződő változtatásig, a képviselők minden szerződés-tervezetet láttak, így döntöttek az eladásokról, ők hatalmazták fel a polgármestert azok aláírására, amit a szocialisták elfogadtak. A rendelet megváltoztatása óta azonban a képviselő-testület csak az ingatlan kijelöléséről döntött, az adásvételi szerződést nem láthatta, a szerződés aláírásáról pedig csak később, a polgármesteri beszámolóból értesülhetett. A jobboldali többséggel szemben nagyon kevés az eszközük és ez korábban is így volt - mondta a szocialista politikus.

Az MSZP-s politikus elismerte, hogy az önkormányzati választások óta helyben nem működnek együtt a baloldali pártok. "A valóság az, hogy a Fidesz politikai ellenfelei és egymás versenytársai is vagyunk egyszerre" - fogalmazott Steiner, arra a kérdésünkre, hogy milyen a viszonyuk az Együtt társelnökével. Hozzátette, számára fontos, hogy kiderüljön az igazság az V. kerületi ingatlanügyekben, ahogy a nemzeti együttműködés rendszerének lebontása is az. Ezeket a célokat bűn lenne a baloldalon belüli torzsalkodással kockáztatni - tette hozzá.