Az országban található azonban olyan töltőállomás is, ahol már a bioolaj fogyasztói ára a drágább. Az áremelkedés ugyan a vásárlók számára némi meglepetést okozhat, azonban ez a drágulás egyáltalán nem meglepő, mivel az árak kialakulása a bioolajak esetében - ahogyan arról Héjj Demeter, a Magyar Bioetanol Szövetség elnöke a Napi gazdaságnak nyilatkozott - nem a hagyományos üzemanyagok árait követi, hanem például az előző évi kukoricatermést veszi alapul.
Az E85-ös olajat ugyanis a biológiailag megújuló energiaforrások felhasználásával, növényekből gyártják. Ugyanakkor az elnök nyilatkozatában kiemelte, a jelenlegi eset nem új, 2009-ben, a gazdasági világválság kialakulásakor is tapasztalható volt hasonló árváltozás. Az elnök azonban optimista, szerinte a jelenlegi helyzet nem fogja ugyanis befolyásolni az olaj fogyasztását, mivel az már így is jelentősen visszaesett 2011-ben, amikor is a kormány 40 forintról, 70 forintra emelte a bioolaj jövedéki adóját, amivel az elvesztette adókedvezményét a benzinnel szemben.
Ez számokban kifejezve meglehetősen drasztikus, mert amíg a legjobb évben 36 millió litert értékesítettek bioolajból, addig 2012-ben - az adóemelés következtében - ez a hatodára esett vissza. Ahhoz pedig, hogy az E85 ismét vonzó legyen a fogyasztók körében legalább 20-30 százalékos árelőnyre lenne szüksége a hagyományos benzinnel szemben.
Vagyis, Héjj Demeter szerint, amíg a jövedéki adót a mennyiség és nem az energiatartalom szerint ítélik meg - a bioolajból egy átlagos autó 30 százalékkal többet fogyaszt -, addig a rendszer nem lehet igazságos, amiből az következik, hogy a bioüzemanyagot fogja sújtani továbbra is a legmagasabb jövedéki adó, így annak ára a közeljövőben nem fog csökkenni.