A szakadárok ünneplik a győzelmet, Olekszandr Zaharcsenko donyecki vezető, aki maga is megsebesült a stratégiai fontosságúnak tartott város ostrománál, arról beszélt, hogy 3-3,5 ezerre tehető a Debalceve környéki harcokban elesett ukrán katonák száma. Egy orosz televíziónak nyilatkozva azt mondta, az ukrán fegyveres erők elkerülhették volna a súlyos veszteségeket, ha tárgyalnak velük, hiszen ők felajánlották, hogy ha leteszik a fegyvert szabadon elhagyhatják a bekerített várost.
Zaharcsenko adatait nem erősítette meg a kijevi katonai vezetés, a vezérkar azt közölte, hogy a tűzszünet vasárnapi hatályba lépése óta az előzetes adatok szerint összesen 22 katona esett el. Ugyanakkor közölték, hogy kivonulás közben is lőttek a szakadárok a katonákra, ami 6 halálos áldozatot és 150 sebesültet követelt.
Petro Porosenko ukrán elnök nemzetközi békefenntartókat kért a jövőben a Donbásszban sorra kerülő békefenntartó hadműveletekhez, de jelezte, hogy „Oroszországnak, mint agresszor államnak nem szabad részt vennie az ukrajnai békefenntartó hadműveletekben”. Oroszország viszont nem is akar részt venni , sőt ellenzi a nemzetközi békefenntartók bevonását a délkelet-ukrajnai rendezésbe.
Eduard Baszurin a donyeckiek „védelmi minisztere” azonban azt jelentette be, a szakadárok nem ellenzik az ENSZ-békefenntartók telepítését Kelet-Ukrajnába, maguk is javasolták ezt a megoldást már korábban is.
Az Európai Unió még nem döntött, részt venne-e katonákkal a Kijev által kért ENSZ békemisszióban. Maciej Popovski, az Európai Külügyi Szolgálat főtitkár-helyettese kijelentette, hogy Federica Mogherini, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője vizsgálja az ukrán kérést de a döntéshez részletesebben kell megismerni Porosenko javaslatát. felmerült annak a lehetősége is, hogy az EU nem békefenntartó katonákat, hanem rendőrök küld a Donbásszba a tűzszünet betartásának ellenőrzése céljából, akik páncélozott járművekkel és műholdas megfigyeléssel támogatnák az ukrajnai tűzszünet betartását.
Catherine Ray, az unió külügyi szolgálatának a szóvivője azt jelezte, hogy a minszki megállapodás nem rendelkezik uniós rendőri misszió kiküldéséről. Az EBESZ viszont négyszáz megfigyelőt küldene Ukrajnába.
Telefonon egyeztettek újra a normandiai négyek - Petro Porosenko ukrán, Vlagyimir Putyin orosz, Francois Hollande francia államfő és Angela Merkel német kancellár és egy, a közeljövőben tartandó külügyminiszteri szintű találkozóról állapodtak meg a "fenntartható tűzszünet" biztosításának érdekében. Porosenko hangsúlyozta: a Debalcevénél történtek sértik a minszki egyezményt. Moszkva jelezte, humanitárius segélyszállítmányt indít Debalcevébe.