Az elmúlt 11 év során a pénzintézet különleges projektjével 520 millió forinttal járult hozzá a gyermekegészségügy javításához. Ha csak a karácsonyi támogatásokat nézzük, összesen 42 intézmény kapott segítséget az évek során, amelyek 92 millió forint értékben vásárolhattak modern eszközöket. Több módja is van, ha egy egészségügyi intézmény támogatáshoz szeretne jutni: egyrészről egy egészségügyi szakemberekből, médiaszakemberekből és a K&H dolgozóiból álló zsűri döntése alapján, másrészt a közösség véleményének figyelembe vételével, végül pedig a pénzintézet dolgozóinak önkénes felajánlásaiból származhat az adomány.
A támogatásban részesült kórházak illetve mentőállomások idén kivétel nélkül a vidéki városokban helyezkednek el: Baján, Baktalórántházán, Berettyóújfalun, Nagykanizsán, Orosházán, illetve Polgáron. A főváros most kimaradt. Bár egybeesik a pénzintézet törekvésével, hogy a kisebb térségek is részesülhessenek a díjazásból, ugyanakkor az átadó ünnepségen mégis kihangsúlyozták: nincs semmiféle előszűrés, csupán a véletlen műve, hogy idén nincs budapesti díjazott.
A pályázatok elbírálásának főbb szempontjai kizárólag gyermek-egészségügyi szempontok voltak, például a betegforgalom, a megfelelő szakemberek megléte, utókezelések lehetősége. Mindemellett az is fontos szerepet játszott, hogy a pályázó kórház kapott-e a közelmúltban bármilyen támogatást az államtól. Az intézmények gazdasági helyzete ugyanakkor nincs nagy hatással az elbírálásra – árulta el Horváth Magyary Nóra, a K&H kommunikációs ügyvezető igazgatója a Népszavának.
A díjazott intézmények olyan műszerekhez juthatnak hozzá a többmilliós keretből, amelyek segítenek a pontos és gyors diagnózis felállításában, a kezelésben és így hozzájárulnak a gyermekek minél rövidebb ideig tartó kórházban tartásához. A műszerekkel kapcsolatos későbbi anyagi terheket azonban a nyertes kórházaknak kell állniuk, önerőből.