A Boros Tamásként is emlegetett férfi videón is rögzített rendőrségi vallomásában többek között arról beszélt: Portik Tamás az erőszakot képviselte a 1990-es évek elején olajozással foglalkozó Energolnál, a cég "végrehajtója" volt.
Portik szerint ugyanakkor Boros soha semmi konkrétumot nem mondott róla, vallomásával is csak a rendőrség elvárásainak próbált megfelelni, ráadásul Boros minduntalan jelezte, hogy csak hallomásból szerezte információit.
A Boros és az Energol közti állítólagos elszámolási vita kapcsán Portik azt emelte ki: a pár tízmilliós nézeteltérést meg lehetett volna oldani, de egyébként sem lehet nézeteltérésről beszélni, hiszen az Energolnál akkoriban ennél sokkal nagyobb pénzek mozogtak.
A Fővárosi Főügyészség Jozef Rohác ellen tettesként, Portik Tamás ellen pedig felbujtóként, megbízóként előre kitervelten, nyereségvágyból, több emberen, sok ember életét veszélyeztetve elkövetett emberölés miatt emelt vádat az Aranykéz utcai robbantás ügyében, és életfogytig tartó szabadságvesztést indítványozott mindkét vádlottnak.
A bíróság szeptemberben döntött arról, hogy a Fenyő-gyilkosság korábban kezdődött és már csaknem befejeződött büntetőperéhez egyesíti az Aranykéz utcai robbantás ügyét, miután mindkettőnek vádlottja Rohác. Az ismert médiavállalkozót, a VICO-vállalatcsoport vezetőjét szintén 1998-ban ölték meg, az ügyészség szerint Rohác a kora esti órákban Budán egy forgalmas kereszteződésben a sértett autójához lépett és közvetlen közelről lelőtte. Abban az ügyben felbujtóként nem vádoltak meg senkit.
A tárgyalás rendjét géppisztollyal felfegyverzett, golyóálló mellényes, maszkos kommandósok vigyázták.
Az Aranykéz utcai robbantás és a Fenyő-gyilkosság büntetőpere bizonyítással folytatódik a Fővárosi Törvényszéken.