Annyit már eddig is tudni lehetett, hogy Laviszanban létezik egy olyan létesítmény, amelyet a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (IAEA) gyanúsnak ítélt meg. A teheráni kormányzat azonban a Technikai Kutatóközpontot 2003-ban lebontotta, s be is engedte a megfigyelőket az országba több hónapig tartó tárgyalásokat követően.
Az NWRI állítása szerint azonban, amelyet a Die Welt idézett, a teheráni rezsim nem sokkal az atomellenőrök távozása után megkezdték a föld alatti létesítmény építését, ami azt jelezni, hogy a kormányzat be akarja csapni a Nyugatot az ország nukleáris programjával kapcsolatos tárgyalások során.
Az is különös, hogy az állítólagos létesítményt egy katonai objektumon hozták létre, ami erősítené a gyanút, hogy az atomprogram katonai célokat szolgál. Az atomközpont állítólag igen mélyen található a föld alatt, s nem is könnyű megközelíteni. Kilenc négyzetméteres acélapuk védik. Az ellenzéki szervezet szerint 2000 négyzetméteres területen található. Az NWRI ugyan eddig is több információt szolgáltatott az iráni atomprogramról, kérdéses azonban, hogy ez az értesülése hitelt érdemlő-e.
A szervezet mindenesetre egy meglehetősen kényes időszakban állt elő téziseivel. Hétfőn folytatódnak az iráni atomprogrammal kapcsolatos tárgyalások, amelyeket a hatok, az ENSZ BT öt állandó tagja és Németország június végéig kíván lezárni. Márciusban ráadásul átfogó politikai megállapodást kellene kötni. A két fél szerint még rengeteg tárgyalásra van szükség ahhoz,hogy megállapodásra jussanak.