Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke azonban semmit sem volt hajlandó elárulni az évértékelő időpontját firtató kérdéseinkre, így azt sem erősítette meg: Angela Merkel és Vlagyimir Putyin látogatása, illetve a veszprémi időközi választás miatt volt-e nehezebb időpontot találni. Az idén egyébként a helyszín sem a szokásos, ezúttal nem a Millenáris Parkban, hanem - nem tudni, miért - a Várkert Bazárban értékeli az évet a kormányfő.
Arról megoszlanak a vélemények, Orbán miről fog beszélni. A VS.hu információi szerint minden bizonnyal szóba kerül az alsó középosztály megerősítése - a téma ugyanis várhatóan meghatározza majd a következő időszak kormányzati kommunikációját. Sőt, a Népszava úgy értesült, a miniszterelnök állítólag teljes gőzzel a munkaalapú társadalom ideáját kívánja erősíteni, konkrétan pedig a teljes foglalkoztatottság - közmunka-rendszerrel elérni vágyott - célját igyekszik majd (újra) megfogalmazni. Orbán mindenesetre az elmúlt időszak kormányzati kudarcairól, s nemzetközi fiaskójáról nyilván hallgatni fog, s ezúttal az Európai Unió ostorozása is elmaradhat - noha a "megélhetési bevándorlás" szókészlet ma is bevethető.
Az is biztosra vehető, hogy nem fog bejelenteni kormányátalakítást, pedig arra több sajtóforgatókönyv" létezik már: a napokban felmerült Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter fél tárcájának, a diplomáciának a leválasztása, de a Heti Válasz is arra tippelt, hogy Orbán újraosztja a szerepeket a közeljövőben. A Népszabadság tegnap arról írt: a kormányfő a kabinet szerdai ülésén marhaságnak nevezte, hogy elküldi a külügyminisztert, viszont állítólag kemény hangon figyelmeztetett, a kormányzás stabilitását veszélyezteti, aki olyan híreket szivárogtat ki, amely a keleti nyitás politikájának gyengülését láttatja. A lapnak Seszták Miklós fejlesztési miniszter és Hende Csaba honvédelmi miniszter nevét említették névtelen források, s állítólag rezeghet a léc Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter és az igazságügyi tárca vezetője, Trócsányi László esetében is.