Varga Mihály hozzátette: elkezdték megnézni, hogy az állampapírok - amelyek sok mindenhez fedezetként szolgáltak - megvannak-e még. Megjegyezte azt is: lehet, hogy már csak fiktív módon van fedezet bizonyos ügyletek mögött.
A munkabizottság azonban nem nyomozó hatóság - hangsúlyozta a miniszter. Azt szeretnék elérni, hogy lehetőség szerint az állami intézményeknél ne legyen fennakadás, ne maradjanak ellátás nélkül. A munkabizottság feladata lesz az információ átadás is, Varga Mihály példaként említette, hogy már közölték az érintett önkormányzatokkal, nyissanak új számlát, ahová a kincstár utalni tud.
Az államnak, a kormánynak az a dolga, hogy megnézze, az állami intézményeket milyen kár érte, 84 önkormányzat számlája ragadt bent az érintett pénzintézetekben. A legfontosabb, hogy márciusban a bérek, a szociális juttatások, támogatások kifizetésre kerüljenek - hangsúlyozta a nemzetgazdasági miniszter. 52 nemzetiségi önkormányzatnak is a pénze az érintett pénzintézeteknél van, de még fel kell mérni, hogy fizetésekről, vagy dologi kiadás fedezetéről van-e szó.
A miniszter felháborítónak nevezte, hogy korábban éveken keresztül lehetett adatokat hamisítani, úgy vélte: valószínűleg jól szervezett körről van szó, ha a felügyelet elől el tudták titkolni az információkat.
Pert indítanak a fogyasztóvédők
A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) haladéktalanul pert indít a fogyasztók érdekében a Buda-Cash Brókerház Zrt. és az érdekeltségi körébe tartozó DRB bankcsoport ellen. A szervezet közölte: továbbá beavatkozóként perbe hívja a Magyar Nemzeti Bankot is. A részleteket ma sajtótájékoztatón jelentik be.