Az ellenzék által hevesen bírált változtatás kimondja, hogy az orosz és a magyar kijelölt szervezetek és alvállalkozóik által kötött szerződésekben szereplő üzleti és műszaki adatok, valamint a megvalósítási megállapodások és az egyezmény előkészítésével kapcsolatos, a döntéseket megalapozó adatok a keletkezésüktől számított harminc évig közérdekű adatként nem ismerhetők meg.
A Fidesz szerint a paksi bővítés az energiabiztonságot szolgálja, így az egész ország ellen való a projekt támadása, a titkosítás pedig a többi közt nemzetbiztonsági okokkal magyarázható. Az MSZP viszont minden idők legnagyobb korrupciós ügyének minősítette a beruházást, az LMP pedig „a hazaárulás minősített esetének” nevezte az adatok harminc évre szóló titkosítását.
Fodor Gábor független, az MLP-ben politizáló képviselő utalt Bencsik János fideszes honatya véleményére, aki már a 15 éves titkosítást is indokolatlannak tartotta. A bizottság döntésére közleményben reagált az MTI-nek Szelényi Zsuzsanna független képviselő, az Együtt politikusa. Szerinte "Paks 2 építése során több száz milliárd forintot lophatnak el az építkezésben érintett fideszes haverok", a titkosítással "az érintett politikai szereplők elkerülhetik a jogi felelősségre vonást".
A PM részéről Jávor Benedek EP-képviselő szintén közleményben fejezte ki tiltakozását. Ha a kormány és a Fidesz-közeli holdudvar nem az évszázad lopására készül, akkor fölösleges mindent titkosítani: a tisztességes szerződéseket nem kell félteni a nyilvánosságtól - írta.
Kepli Lajos és Staudt Gábor, a Jobbik politikusai közölték: a Fidesz túlzásokba esik, a beruházás részleteinek ilyen "nyakló nélküli" mennyiségű és ekkora időtávra szóló titkosítása már túlmutat azon a szükséges mértéken, amire például terrorveszély miatt indokoltan szükség lenne. Jelezték: sem a törvényalkotási bizottságban nem támogatták, sem a parlamenti szavazás során nem fogják megszavazni az adófizető polgárok előtti ilyen mértékű indokolatlan titkolózást.
A DK szerint a kormány nemzetbiztonsági kockázati szintre emeli a kormányzati korrupciót. A párt közleményében hangsúlyozza, a beruházással úgy kötik évtizedekre Magyarországot Oroszországhoz, hogy kiderült: semmilyen hatástanulmány vagy vizsgálat nem készült a beruházás hasznosságáról. Az ellenzéki párt "a magyar emberek elleni arcátlan támadásként értékeli, hogy az Orbán-kormány titokban adja el Magyarország energia- és politikai függetlenségét".