Az ügyvéd előző nap azt mondta: nem menekültek külföldre a Buda-Cash vezetői, az országban vannak, és a hatóságok rendelkezésére állnak. Az ügyről annyit közölt, hogy védence a hétfői razzia előtt meghallgatást kért az Magyar Nemzeti Bank (MNB) vezetőitől, és feltárta a cégcsoport 100 milliárd forinttal "köszönő viszonyban" álló hiányát.
Bánáti János szombaton a Hír TV-nek úgy nyilatkozott - miként a csatorna honlapján olvasható -, hogy "történtek a nyomozó hatóság részéről kényszercselekmények, tehát például házkutatás és lefoglalás, erről jegyzőkönyvek állnak rendelkezésre, és erről hivatalos tudomása van a Buda-Cash vezetőinek. Ismeretlen tettes ellen sikkasztás bűncselekményének a gyanúja miatt indult meg a nyomozás".
Korábban írtuk: A jövő héten megkezdődhet a legrégebbi magántulajdonban lévő értékpapír-kereskedő cég, a Buda-Cash Brókerház Zrt. érdekkörébe tartozó DRB Bank felszámolása. Ez az egyébként sajnálatos hír az ügyfelek szempontjából kedvező, mert például azok, akiknek ennél a bankcsoportnál volt vállalkozói számlájuk, az eljárás megindulása után akadálytalanul bankot válthatnak. Úgy tűnik, a pórul járt ügyfelek is beletörődtek abba, hogy egyenlőre 60 ezer forintnál nagyobb összeghez egyelőre nem jutnak: tegnap a regionális pénzintézet fiókjaiban már nem volt feltűnően nagy számú ügyfél.
Nem tervezi a rendőrség, hogy a Buda-Cash brókercég és a hozzájuk köthető pénzintézetek és egyéb vállalkozások vezetőit őrizetbe vegye. A nyomozást folytató Nemzeti Nyomozó Irodával állítólag együttműködőek az érintett cégek vezetői és ők maguk jelezték, hogy hiányzik több tíz, azaz 100 milliárd forint. Közismert, hogy korábban kisebb fajsúlyú és pár százmilliós ügyekben előzetes letartóztatásba helyezték az összes érintettet.
Bejelentették: közérdekű keresetet indít a székhely szerinti járásbíróságon a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) jövő héten a Buda-Cash Brókerház Zrt. és az érdekeltségébe tartozó DRB-bankcsoporttal szemben.