A német cég árbevétele 5,588 milliárd euróról 7,231 milliárdra nőtt. A német cég tavaly 698 millió eurót fordított beruházásokra. Ennek eredményeként már 235 változatból áll a Győrben készült motorpaletta, ebből közel 2 millió darabot gyártottak le a Rába-parti városban. A járműgyártásban is rekordévet zárt az Audi. A győri üzemben több mint 135 ezer autó (A3 Limousine, A3 Cabriolet, Audi TT Coupé és Roadstert) gördült le a gyártósorról. További beruházás eredményeként 5000 négyzetméterrel növelte a tavalyi évben a cég a szerszámgyár logisztikai területét.
A minőségi autógyártáshoz elengedhetetlen a kiváló munkaerő, éppen ezért az Audi nagy hangsúlyt fektet az szakemberek képzésére - emlékeztetett Faustmann. A személyügyi stratégiának meghatározó eleme a duális szakképzés rendszere, ennek keretében az elmúlt években 130 végzős tanuló szerzett szakképesítést. A felsőoktatásra is nagy hangsúlyt fektet a cég. A Széchenyi István Egyetem valamint az autógyár tavaly novemberben megalapította a Vezetéstudományi és Szervezeti Kommunikációs Tanszéket, amely az Anyagtudományi és Technológiai, Belső égésű Motorok, Járműgyártási és Járműfejlesztési Tanszék mellett már az ötödik Audi-tanszék az egyetemen.
Thomas Faustmann a győri gyár jövőjére is kitért, mint mondta, ebben az évben újabb termékekkel bővül a paletta, amivel tovább erősíti pozícióját a konszernen belül.
Mindeközben Budapesten a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) által szervezett járműipari konferencián a Magyarországon működő autógyárak - az Audi, a Mercedes, az Opel és a Suzuki - igazgatói ismertették tavalyi eredményeiket és idei terveiket. A keddi konferencián Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az iparág képviselői előtt elmondta: tavaly 6651,5 milliárd forint termelési értéket állított elő az autóipar Magyarországon, ez 23 százalékkal több, mint 2013-ban. Az ágazat exportja 21 százalékkal, a járműgyártásban dolgozók száma 15 százalékkal nőtt - ismertette. Ez a dinamikus növekedés elengedhetetlen ahhoz, hogy teljesüljön a magyar külgazdaság három fő célkitűzése, vagyis hogy az Európai Unióban Magyarországon legyen a legnagyobb az ipar aránya a hazai össztermékben (GDP), az export GDP-hez viszonyított aránya, és Közép-Európában itt legyen a legmagasabb az egy főre jutó közvetlen külföldi tőkebefektetés (FDI) - szögezte le.