Hiába keltette fel már hónapokkal ezelőtt a filmbarátok és kritikusok érdeklődését a Megmaradt Alice-nek (Still Alice) című dráma, úgy néz ki, hogy a film jogainak hazai tulajdonosa, az InterCom letett arról, hogy a filmet eljuttassa a magyar mozikba. Bíztunk benne, hogy bármelyik nap találkozhatunk a bemutató pontos időpontjával, miután Julianne Moore a film főszereplőjeként nyújtott alakításával letarolta az elmúlt hónapok filmes díjszezonját, de a bejelentés elmaradt.
Sajnálatos és valahol érthetetlen az indok, amire hivatkozva a forgalmazó megtagadja a közönségtől a filmet: ősz óta megtalálható a világhálón a film kalózverziója, így azt bárki kedvére letöltheti. Szintén nem mellékes szempont, hogy szerintük talán éppen emiatt, a bemutatás veszteséges lenne számukra. Most már petícióval próbálunk küzdeni a bemutatásért, de valószínűleg mindennemű erőfeszítés nem több mint szélmalomharc.
Pedig néhány nap alatt több százan biztosítottak aláírásukkal arról, hogy jegyet váltanának rá, érdekelné őket a film. Hasonló tematikájú filmek az előző években sikeresek voltak a magyar mozikban, elég visszaemlékezni a tavalyi Oscar-nyertes Mielőtt meghaltam című AIDS-drámára, akkor az érdeklődés miatt megduplázták azoknak a vetítőtermeknek a számát, amelyekben játszották.
Független, kisköltségvetésű produkció lévén Amerikában szépen teljesített a film. A forgalmazó viszont egyértelművé tette, hiába Julianne Moore Oscar-díjat hozó alakítása, hiába a közönség akarata, nem érné meg itthon bemutatni az Alzheimer-kóros nőről szóló alkotást. De Macedóniában vagy Kuvaitban, ahol játszani fogják a mozik, nagyobb lenne rá az érdeklődés, mint nálunk? Az már csak mellékes, hogy a Megmaradt Alice-nek egyik producere a néhai Kennedy elnök unokahúga, Schwarzenegger volt felesége, Maria Shriver, aki évtizedek óta az Alzheimer elleni küzdelem élharcosa. Szerinte a film mindennél hatékonyabban képes ráirányítani a figyelmet az egyre aggasztóbb betegségre. Úgy látszik, nekünk ez sem számít.