A volt first lady - aki várhatóan néhány héten belül hivatalos bejelentést tesz arról, hogy megpályázza az elnöki posztot - 56 százalékos támogatottságú a nők között. Ez a legmagasabb arány az összes republikánus és demokrata párti politikus között, akit esélyesnek tartanak az elnökválasztási győzelemre. Clintonról a férfiak 44 százalékának kedvező a véleménye.
Joe Biden alelnök messze lemaradva csak 41 százalékos népszerűségű a nők között, és a republikánus Jeb Busht pedig csak 32 százalékuk látná szívesen az elnöki székben. A nemek eltérő választása a statisztikák szerint 1980 óta érzékelhető az amerikai választásokon. A legutóbbi, 2012-es elnökválasztáson - amelyen több nő szavazott, mint férfi - az újraválasztott Barack Obamát a gyengébbik nem 55 százaléka támogatta, míg a kihívó Mitt Romney mellé csak a nők 44 százaléka állt.
A USA Today felhívta a figyelmet arra, hogy a női választókat tudatosan megcélozza Hillary Clinton szinte már megkezdett kampánya: az egykori külügyminiszter beszédeiben kiemelten foglalkozik a nemi egyenlőséggel és egyéb női kérdésekkel. Különös mozgósító ereje van annak, hogy ő lehet az Egyesült Államok első női elnöke.
Jeffrey Jones, a Gallup vezető szerkesztője rámutatott: Clinton csak úgy győzhető le, ha jelentősen meggyengítik támogatottságát a nők körében, és ellenfele azonosan erős vagy erősebb népszerűségre tesz szert a férfiak körében. A 2008-as demokrata párti előválasztásokon éppen ez utóbbi sikerült Barack Obamának.