Hosszan tartó súlyos betegség után hétfőn halt meg Molnár Lajos volt egészségügyi tárcavezető - közölte a család. Az egykori szakminisztert, parlamenti képviselőt, kórházigazgatót 69 éves korában érte a halál. Temetéséről később intézkednek.
Molnár Lajos fül-orr-gégészként dolgozott, sokáig külföldön. Családjával a rendszerváltáskor tért haza, majd 1997 és 1999 között a Belügyminisztérium Központi Kórháza, 2004-ig a Szent István Kórház, 2005-2006-ban pedig a MÁV Kórház főigazgatója volt. Tíz hónapon át a második Gyurcsány-kormány egészségügyi minisztereként dolgozott. Nevéhez fűződik a rendszerváltást követő legmeghatározóbb egészségügyi reformtörekvés. Radikális elképzelései között szerepelt a több-biztosítós rendszer bevezetése, a vizitdíj, a kórházi napidíj, a patikaliberalizáció, a kórházi ágyszámok csökkentése, és az ezzel járó kórházbezárások. Reformja nemcsak a politikai és szakmai életet osztotta meg, hanem korábban soha nem tapasztalt indulathullámokat korbácsolt fel az egész országban, hevesen támadták az orvosok, ápolók, gyógyszerészek, a betegek, az ellenzék, de olykor még a kormánykoalíció tagjai, sőt, saját pártja, az SZDSZ is. Molnár végül 2007 tavaszán mondott le az egészségügyi miniszteri posztról miután az intézménybezárásokkal járó elképzelései mögül kormánya is kihátrált.
Terveiből pedig végül - a Fidesz által szorgalmazott népszavazás, majd pedig Orbán Viktor 2010-es hatalomra kerülése nyomán - nem valósult meg lényegében semmi.