Stephan Löwenstein Csak számok, nevek nincsenek című írásában egyebek mellett arról ír: a magyar kormány eljár a romákkal szemben, ami különösen drasztikus Miskolcon, ahol gyakorlatilag elűznek embereket a lakásukból.
A számozott utcákból álló negyed felszámolását azzal indokolják, hogy a közeli labdarúgó stadion fejlesztésének útjában állnak a házak, de valójában az látszik, a miskolci Fidesz egyszerűen meg akar szabadulni a telepen élő romáktól. A FAZ cikkírója szerint ugyanakkor koncepciót, amely túlmutat azon, hogy megszabadulnak a romáktól, és a számozott utcákat letarolják bulldózerrel, nem látni. Mindeközben a környező településeken polgári kezdeményezések indultak" amelyek arról szólnak, hogy nem akarják befogadni a felszámolásra kijelölt telepről származó embereket, akiknek Kanada az új reménység.
Ahogy korábban a Népszava is megírta, a miskolci romák az Európai Uniótól várnak segítséget. Etnikai tisztogatás a stadionépítés miatt címmel nyílt levelet tett közzé Váradi Gábor, a Miskolci Roma Nemzetiségi Önkormányzat elnöke, Horváth Aladár, a Roma Mozgalom a Köztársaságért elnöke és Rácz Béla, a Roma Polgárjogi Mozgalom jogvédője. A szervezetek az Unió magyarországi képviseletvezetője számára petíciót nyújtottak át, amelyben vizsgálatot sürgetnek és azt, hogy az Unió egyetlen centtel se járuljon hozzá az intézményesített cigányüldözéshez. Közben Miskolcon tüntettek a romák, akik a Számozott Március elnevezésű demonstráción a kitelepítések ellen tiltakoztak.
Amikor még tavaly megjelentek a bulldózerek, a miskolci romák egyre elkeseredettebben figyelték mindazt, ami a városban történik. Váradi Gábor augusztusban levelet írt Orbán Vikornak, azt kérve: a miniszterelnök jelöljön ki egy kormánybiztost, aki feltérképezi a krízishez vezető problémákat, felméri a "kitelepítési határozattal" érintett városrészek roma és nem roma lakóinak szükségleteit, összegzi az eddigi integrációs kísérletek kudarcait, és ezek alapján javaslatot tesz az együttélés új kereteinek kialakítására.
Válasz nem érkezett, a munkálatok folytatódtak.
Horváth Aladár cigány jogvédő, a Roma Mozgalom a Köztársaságért elnöke a Máltai Szereteszolgálathoz is fordult segítségért. A levélben egyebek mellett leírja: hogy tavaly augusztusban két család kiköltöztetésével kezdődött a „nyomortelep felszámolási program”. A helyi önkormányzat egy nyugdíjas mozgáskorlátozott nénit, aki egy ismerősénél kapott menedéket, valamint egy három gyermekes anyukát, tett utcára.