Kirazt helyi idő szerint fél egykor fogták el az irodájában, az okmejdani kerületi bíróság hatodik emeletén. Az épületet kiürítették, a török különleges erők behatoltak, orvlövészek is pozíciókat foglaltak el. A török kormány hírzárlatot rendelt el, tárgyalásokat kezdtek a túszejtőkkel. Este robbanás és lövöldözés zaja hallatszott az épületből, twitteren ellentmondó hírek érkeztek, egyes jelentések szerint a három túszejtőt lelőtték, az ügyész megsérült.
A túszejtést az 1978-ban alapított Népi Forradalmi Felszabadítási Párt-Front (DHKP-C) szélsőbaloldali csoport hajtotta végre. A marxista-leninista tömörülést az Egyesült Államok és az Európai Unió terrorista szervezetnek tekinti.
A közösségi médiára felkerült egy kép arról, hogy egy álarcot viselő férfi pisztolyt fogott az ügyész fejéhez. A közzétett fotón látható volt a szervezet logója, s a következő felirat szerepelt: "Berkin gyilkosait akarjuk!" A csoport a túszejtéssel amiatt tiltakozott, hogy túl lassan folyt a tüntető fiatalember halála körülményeinek kivizsgálása. A túszejtőkhöz üzenetet intézett Sami Elvan, Berkin Elvan édesapja, kegyelmet kérve a túsznak: "A fiamat megölték, de nincs szükség további vérontásra. Engedjék szabadon az ügyészt!".
A csoport az elmúlt években több terrorakciót követett el, 2013-ban öngyilkos robbantást hajtottak végre az ankarai amerikai követség épületénél, rátámadtak a kormányzó AK párt székházára és az igazságügyi minisztériumra. Idén rendőrökre lőttek a Takszim-téren, Múlt héten egy politikai magazin szerkesztősége ellen intéztek támadást.
Törökországban tegnap szinte országos áramszünet volt, 25 nagyvárosban, köztük Ankarában, a fővárosban sem volt áram. Leállt a metró, nem jártak a villamosok. Az energiaügyi minisztérium válságstábot állított fel, Ahmet Davutoglu kormányfő és Taner Yildiz energiaügyi miniszter nem zárta ki akár egy kíbertámadás lehetőségét sem. Nem zárják ki, hogy a túszejtők is az áramszünet miatt tudtak bejutni a bíróság épületébe, mivel nem működtek a fémdetektorok.