A négy férfi megpróbált felgyújtani egy nagykanizsai szórakozóhelyet, egy másik étterem tulajdonosát pedig üzlethelyiségének és autójának felgyújtásával fenyegetett meg. Beznicza Árpád, a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője szerdán azt közölte, hogy a bíróság indoklása szerint a nem jogerős ítéletben kiszabott - hat év négy hónaptól kilenc és fél évig terjedő - szabadságvesztés tartama miatt a vádlottak szökésétől, elrejtőzésétől kell tartani. Az elsőfokú bíróság február 25-ei, a házi őrizetről szóló döntését ezért a törvényszék megváltoztatta, és elrendelte a négy vádlott előzetes letartóztatását.
A bíróságon tavaly decemberben kezdődött per vádlottja a nagykanizsai éjszakai életben ismert - több vendéglátóhelyről kitiltott - 41 éves S. István és 20 éves fia, S. Martin, valamint O. Imre, továbbá negyedrendű társuk, O. István. Az ügyészség vádirata szerint S. István éveken át többször is verekedést provokált egy sörözőben, és fizetés nélkül távozott onnan. Emiatt a söröző tulajdonosa az új vendéglátóhelyére sem akarta beengedni, és ezért a "szégyenért" a vádlott károkozással fenyegetőzött.
A négy férfi 2014 áprilisában egy este brit rendszámú Lincolnnal jelent meg a zárva lévő szórakozóhely közelében. Műanyag flakonokban benzint és motorolajat vittek magukkal, ezeket a lépcsőre és a bejáratra locsolták, majd megpróbálták meggyújtani, de megjelent a tulajdonos, ezért elmenekültek. A szakértő szerint ha a bejárati ajtó alatt befolyó benzin vagy a gőze meggyullad, a közelben lévő gázkonvektor és ezzel a helyiség is felrobbanhatott volna.
Egy másik étterem vezetője korábban szintén azt közölte a társasággal, hogy az általa üzemeltetett vendéglátóhelyre nem mehetnek be. A másik vádpont szerint ennek ellenére rendszeresen megjelentek ott, és telefonon is gyújtogatással fenyegetőztek, S. Martin pedig egyszer meglökte és próbálta megütni a vendéglátóhely tulajdonosát. Az elsőfokú bíróság február 25-én S. Istvánt tettesként, illetve társtettesként elkövetett kényszerítés kísérletében, valamint közveszélyokozás kísérletében mint felbujtót és többszörösen visszaesőt kilenc és fél év fegyházbüntetésre ítélte. Három társa társtettesként vagy bűnsegédként való közreműködéséért hat év és négy hónap fegyházbüntetést kapott. A vádlottak és védőik akkor felmentésért, enyhítésért, illetve hatályon kívül helyezésért fellebbeztek, és kérték előzetes letartóztatásuk megszüntetését. Kérésüknek a bíróság helyt adott, így azóta - mostanáig - mind a négy vádlott házi őrizetben volt.