David Cameron azzal a feltétellel egyezett bele a vita megtartásában, ha a kis pártok is helyet kapnak a pódiumon. Így a toryk, a Labour és a liberális demokraták mellett az Európa-ellenes UKIP, a skót és a walesi nacionalisták, sőt, még a Zöld Párt vezetője is kifejthette nézeteit. Négy nagy témakörben vitáztak: a deficit lefaragása, az egészségügy, a bevándorlás, illetve a fiatalok jövője köré csoportosították kérdéseiket.
Ed Milibandnek, Cameron fő kihívójának nem sikerült elérni, amit látnivalóan szeretett volna, hogy kettejük párharcává tegye a többszereplősre duzzasztott vitát. A munkáspárti vezér dolgát a kis pártok megnehezítették, mivel vezetőik támadásaikat egyszerre irányították a jelenlegi konzervatív-liberális demokrata koalíció, illetve a korábbi Labour-kormány ellen. A kis pártok vezetői ráadásul könnyen ígérhettek, hiszen pontosan tudják, egyiküknek sincs esélye beköltözni a Downing Street 10.-be, a miniszterelnöki rezidenciára. A vita ugyanakkor jól tükrözte a brit belpolitika új realitásait: a két nagy párt mellé felsorakoznak a kisebbek, s csekély az esély, hogy a konzervatívok vagy a Munkáspárt egyedül többséget szerezzen.
Mindenki a saját vesszőparipájához ragaszkodott: David Cameron azzal érvelt, hogy ne válts lovat, ha jól fut a szekér, a brit gazdaság növekszik, a toryk hosszú távú terve működik, s be akarják fejezni, amit elkezdtek. Nigel Farage is ugyanazt a nótát fújta, mint mindig: ki kell lépni az Európai Unióból, s bőven elég egy kereskedelmi megállapodással kötődni Európához, mivel akkor az Egyesült Királyság maga döntheti el, hány bevándorlót enged be.
Ed Miliband szerint Nagy-Britanniának akkor megy jól, ha a dolgozó emberek életszínvonala emelkedik, 8 fontos minimál órabért, az általános egészségügyi ellátás megvédését, a deficit lefaragását ígérte, mondván, a konzervatív-liberális demokrata koalíció nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A Munkáspárt is szigorítaná valamelyest a bevándorlás feltételeit.
Nick Clegg elismerte, a liberális demokraták követtek el hibákat, de a koalíció összességében javított a britek helyzetén, ennek ellenére többször is igyekezett elhatárolódni koalíciós partnerétől, David Camerontól.
Nicola Sturgeon, a skót nacionalisták új vezetője bevallotta, fő céljuk az önálló Skócia, de készek együtt dolgozni jó megoldásokért, például az egészségügyi rendszer védelmében. Zárszavában arra bíztatta a szavazókat, hogy ne elégedjenek meg a régi pártokkal és ugyanazzal a régi politikával, szavazzanak azokra, akik jobbat, progresszívebbbet kínálnak.
A walesi nacionalisták vezetője, Leanne Wood visszautasította az UKIP riogatását, s jelezte, Walesben szükség van a bevándorlókra. A Zöldek vezetője, Natalie Bennett volt az egyedüli, aki a klímaváltozás veszélyére is figyelmeztetett, másfelől támogatásról biztosította a Cameron által javasolt EU-referendumot.
Több közvélemény-kutató is közzétette gyorsfelmérését. A YouGov-nál Sturgeon végzett az élen 28 százalékkal, Farage 20 százalékkal második lett, Cameront 18 százalék látta jónak, Milibandet 15, Clegget 10 százalék, Bennett
A Munkáspárt számára a The Guardian számára készült
A ComRes felmérése arra is rákérdezett, hogy a vita nyomán legvalószínűbben kire fognak szavazni: a Munkáspártra