Olyan híreszteléseket is hallani, amelyek szerint nem hagyta el Európát, sőt, egyes források szerint, ha lecseng a mostani botrány, akár vissza is térhet Magyarországra, bár erre nagyon kicsi az esély, s nyilvánvalóan az Ulpius további sorsának függvénye. Kepets András sorsával kapcsolatban jelenleg egyedül az tűnik biztosnak, hogy még azok sem tudják, hová ment, akik úgy gondolták, közel állnak hozzá. Mindenesetre amint ezt Viczián András, az Ulpius-ház Könyvkiadó Kft. új ügyvezetője lapunknak korábban elmondta, Kepets Andrásnak az üzletrésze továbbra is megvan.
Kepets hetek óta elérhetetlen volt kollégái és az új ügyvezetés számára, pedig sokaknak tartozik a kiadó. Kepets a csődvédelmi bejelentés előtt törölte magát a Facebookról is és eladta azt a tulajdonában lévő, 13. kerületi ingatlant is, ahová az általa alapított Ulpius székhelye volt bejegyezve. A Blikk is megírta, hogy a kiadó Szent István körúti irodáját a napokban kiürítette Viczián András csődbiztos, így ott már nem is tartózkodhatnak a korábbi munkatársak. Úgy tudjuk, sokakat már április elsejétől felmentettek a munkavégzés alól, de három hónapig kapják fizetésüket, erről egyébként törvény is rendelkezik. Néhányan maradtak már csak a kiadónál, ők egy belvárosi irodában dolgoznak.
Amint azt lapunk megírta: villámcsapásként érte a könyvszakmát és a kiadó munkatársait, hogy a sikerkönyveket megjelentető Ulpius-ház csődvédelmet kért. Nehéz feladatra vállalkozott az Ulpius-ház Könyvkiadó új ügyvezetője, Viczián Andrásnak 200-250 hitelezővel kell megállapodnia. A csődvédelem azt jelenti, hogy a korábban lejárt hitelezői követeléseket nem kell teljesíteni, fizetési moratórium illeti meg az adóst. 120 nap van a hitelezőkkel való megállapodásra, ami bizonyos feltételek teljesülése esetén 365 napra hosszabbítható meg. A kiadó tartozik banknak, nyomdának, több szerzőnek, továbbá a konkurenciának is. A sajtóhírek szerint több szerzőnek például Frei Tamásnak jelentős honoráriuma ragadt bent a kiadóban. A kiadónak 15 boltja volt, ezeknek a bérleti szerződését felmondták. Viczián András szerint a kiskereskedelmi egységeket meg kell szüntetni, s talán a kiadói tevékenységet talpra kehet állítani. A kiadó 80 munkatársából 74-nek felmondtak. Elsősorban azokról van szó, akiket a kiskereskedelmi üzletágban foglalkoztattak. Viczián András szerint szakmai befektetőt keresnek, kérdés, hogy a jelenlegi helyzetben milyen megállapodást tudnak kötni.