Az MMG székhelye az óbudai Perc utcában van, ahol jelenleg a Napi Gazdaság működik - írja válasz.hu. Az MMG vezérigazgatói tisztségét pedig az a Keresztesi Péter tölti be, aki most még a Napi Gazdaság ügyvezetője. Ennek kapcsán kitérnek arra is, hogy értesülésük szerint az üzleti szaklap kiadója "perceken belül" átkerülhet a Magyar Nemzet éléről távozott Liszkay Gáborhoz, aki az MMG-től függetlenül építi fel a hagyományos, papíralapú hírfogyasztók megtartására szakosodott ellen-Magyar Nemzetet.
Habony Árpád a háttérben Rogán Antal Forrás: Facebook
A Heti Válasz korábbi értesülése szerint "a Habony–Győri-féle" MMG-hez tartozik majd egy közéleti véleményportál – Via.hu néven –, továbbá egy ingyenes terjesztésű, a Helyi Téma világát átörökítő félbulvár hetilap, esetleg egy rádió, valamint egy üzleti hírportál, amely "a Napi Gazdaság jelenlegi stábját hivatott felszívni".
A Valasz.hu úgy tudja: az MMG első látható terméke a Csúri Ákos főszerkesztésével induló Via.hu lesz. A portál szerkesztői között feltűnnek majd a 2009–2010-ben működött hetilap, a Nagyítás alapemberei, köztük Száraz Miklós György és Brém-Nagy Ferenc volt főszerkesztő-helyettesek, továbbá a Magyar Nemzettől korábban elbocsátott Torkos Matild. A Valasz.hu információi szerint a Via.hu-nál – vendégszerzőként – Bayer Zsolt, a Magyar Hírlap publicistájának munkájára is számítanak majd - olvasható a cikkben.
A Heti Válasz egyébként már márciusban megszellőztette a hírt, ahogy akkor írták: Habony kijön a fényre.
"A Fidesz-vezérkar régóta elavultnak tartja a párt körüli médiaportfóliót, a Simicska–Orbán-harc tehát csak ráerősített arra a törekvésre, hogy új eszközrendszer kell. A leendő sajtóbirodalom központi cégét Habony Árpád és Győri Tibor veszi a nevére – írták múlt hónapban.
Egyszóval láthatólag beérett az a munka, vagy tevékenység, ami miatt a rejtélyes Habony Árpád, Orbán Viktor miniszterelnök tanácsadója - az ellenzék szerint raszputyinja - ilyen magasra jutott, ráadásul már nyíltan, vége tehát a találgatásnak, hogy kicsoda is ő valójában.
A Magyar Narancs még 2011-ben írta: Orbán Viktor senkit nem enged megerősödni pártjában és kormányában, egyedül Habony Árpádnak ad szabad kezet - aki ma már több mint kommunikációs tanácsadó. Politikai kérdésekben Orbán után ő a legfontosabb tényező, ami egyelőre a párt gazdasági hátországának is megfelel.2002-es önkormányzati vereség után Orbán Viktor vezető szerepe megkérdőjeleződött, a politikai túlélés érdekében személyes kommunikációja lett számára a legfontosabb. Ekkor vált meg Wermer András addigi kampánystratégától. Habony Árpádot Deutsch Tamás hozta össze Orbánnal, de azt, hogy az akkor 33 éves, felsőfokú végzettséggel nem rendelkező Habonynak mivel sikerült Orbán bizalmába férkőznie, senki sem tudja - állítólag csak megtetszettek neki Habony olykor meghökkentő, váratlan ötletei.
Habony Árpád, egy még 2006-ban elkövetett meglehetősen brutális tette kapcsán annak idején a Népszava is felvázolta a portréját, érdemes felidézni.