Lapunknak azt is elmondta: az akció bebizonyította, hogy a TEK hazudik, amikor megtiltja a kormányfő háza előtti demonstrációt, mert pontosan tudja, hogy erre nincs jogosítványa, hiszen nem nyilváníthatja műveleti területté az egész utcát. Arra a kérdésre, hogyan tudták szabadon megközelíteni az épületet, azt mondta: nem találkoztak a TEK embereivel, a később odaérkező készenléti rendőrök is csak igazoltatták őket, ami normális eljárás.
Egyébként a szerdai akció beharangozója volt a vasárnap délután 4 órára az ország csaknem száz településére meghirdetett korrupciós tüntetésnek. Budapesten az belvárosi Eiffel Palace irodaház előtt (a Nyugati tér és a Stollár Béla utca sarkán) lesz a találkozó, ahonnan átvonulnak a Magyar Nemzeti Bankhoz. Ezzel kapcsolatban Juhász a Népszavának hangsúlyozta: mind a Cinege utcai akcióval, mind a vasárnapi tüntetéssel azt követelik, hogy váltsák le Rogán Antalt a kormánypárt frakciójának éléről. "Ha ezt nem nem teszik meg, azzal azt bizonyítják, hogy a Fidesz-frakció elfogadja, egy olyan bűnöző vezeti a képviselőcsoportot, aki ellen különösen jelentőst vagyoni hátrányt okozó csalás miatt nyomoznak" - fogalmazott.
Juhász ugyanis ezt a következtetés vonta le abból, hogy - mint megírtuk - a Fővárosi Főügyészség felülbírálta a Nemzeti Nyomozó Iroda feljelentést elutasító határozatát, s hivatalból elrendelte a Rogán polgármestersége idején történt ingatlanügyletek kivizsgálását. Mint mondta, ezt a demokrácia maradék morzsájának tekinti, s a maga részéről mindenben támogatja az ügyészség munkáját. Megírtuk azt is, a Népszava ügyészségi forrásai egybehangzóan állítják, a Juhász korábbi feljelentésében részletezett "Ötker-modell" nemcsak megalapozottan hivatkozhat bűncselekményekre, de az V. kerületben történt ingatlanügyeknek egyértelműen van felelőse is, így a nyomozást már lehetetlen "elkenni".