A BT ülésén Feda Abdelhadi Nasszer, Palesztina állandó ENSZ megfigyelője azt kérte, hogy a Tanács fogadjon el olyan határozatot, amely leszögezi, hogy „a palesztin állam és Izrael békében és biztonságban élhet a nemzetközileg elfogadott határok között”. Izrael képviselője, Ron Possor viszont azt állította, ha a BT nem hagy fel azzal, hogy Izraelt, a közel-keleti térség egyetlen demokráciáját emelje ki és nem kezd el foglalkozni a régió valós fenyegetéseivel, addig semmi sem fog változni.
Az új izraeli kormány felállítása egyelőre késlekedik. Benjamin Netanjahu régi-új miniszterelnök az első határidőre nem tudta felállítani kabinetjét, két hét halasztást kért, amire az izraeli törvények lehetőséget biztosítanak számára. Az új, egyben végső határidő így május 6. lett.
A palesztin államiság és az izraeli-palesztin konfliktus kérdése azért került újra hangsúlyosan a nemzetközi közösség figyelmébe, mert Netanjahu a választási kampányban, egy nappal a választások előtt kijelentette: amíg ő a kormányfő, addig nem lesz palesztin állam és újabb lakások építését ígérte a vitatott státusú Kelet-Jeruzsálemben. A nemzetközi bírálatok és nyomás hatására Netanjahu próbált finomítani kijelentésén. Ban Ki Mun határozottan felszólította a leendő izraeli kormányt, tegyen meg mindent a tárgyalások újrafelvételéért.