Ez lefordítva azt jelenti, hogy a német gyökerű cég kivonul a lakossági gázpiacról. A hivatal az eljárási rend szerint jogosult ezen esetben más szolgáltatóktól ajánlatokat bekérni az – elsősorban lakossági ügyfeleket magában foglaló – ügyfélkör átvételére, és azok alapján kijelölni azt az új társaságot, mely a jövőben az érintett lakossági ügyfélkör számára a gázszolgáltatást biztosítja. Amennyiben nem érkezik ajánlat, a hivatal jogosult az új szolgáltató kijelölésére – ad magyarázatot a várható fejleményekről a közlemény.
Ez a folyamat nem érinti az E.ON csoport árampiaci ügyfeleit (sem lakosságit, sem versenypiacit), illetve nem érinti a gáz versenypiaci ügyfeleit sem, számukra a vállalatcsoport az eddigiek szerint biztosítja a szolgáltatást.
Az E.ON döntése része annak a stratégiai portfolió-átalakítási folyamatnak, amelyet a tavalyi év folyamán indított a vállalatcsoport a fenntartható működés, a minőségi, értéknövelő és biztonságos szolgáltatás érdekében. Ügyfeleiért az E.ON a jövőben az energiaellátást biztosító korszerű hálózatok további fejlesztése és kiemelten biztonságos üzemeltetése mellett új, innovatív energetikai megoldások kidolgozására és bevezetésére fókuszál – ekképp vázolja terveit az E.On.. Ezen belül külön kiemelt hangsúlyt fordít a vállalat a kis-, közepes- és nagyvállalati ügyfélkör áram- és gázellátására, az ügyfelek speciális igényeire kidolgozott energetikai megoldásokra, a partnerségre, valamint az energiaipar nemzetközi innovációinak hazai bevezetésére.
Az E.ON egyetemes gázszolgáltatásra jogosult ügyfélkörének átadás-átvételi folyamata az érintett ügyfeleknél a szolgáltatás minőségét nem érinti. A szolgáltató-váltással kapcsolatos teendőkről, változásokról a megszokott formában, időben és teljes körűen tájékoztatja fogyasztóit a társaság. A vállalatcsoport minden szakmai támogatást megad a folyamat zökkenőmentes lebonyolítása érdekében mind a hivatal, mind az újonnan kijelölt engedélyes részére.
Az E.ON gázpiaci lakossági ügyfelei kapcsolatban maradnak az E.On munkatársaival, hiszen területileg illetékes rendszerüzemeltetőként továbbra is az E.ON helyi leányvállalatai végzik többek között a hálózat karbantartását, fejlesztését, illetve a mérőórákhoz kapcsolódó egyéb feladatokat is.
A közleményből kitűnik, csupán a lakossági szolgáltatás eddig veszteséges, pontosabban a vezetékek után fizetendő díjakkal és a rezsicsökkentéssel veszteségessé tett részeitől szabadul az E.On, a vezetékeket és a szabadáras piaci részeket megtartja. Hasonló „ötlettel” állt elő nemrégen a másik nagy lakossági szolgáltató a GDF Suez, így potenciálisan már kétmilliót is meghaladhatja a Főgázhoz kerülő lakossági fogyasztó. Eddig a Főgáz 806 ezer háztartásnak szolgáltatott vezetékes gázt, a GDF Suez 760 ezer, az E.On 607 ezer ügyféllel rendelkezett. A nemzeti közműszolgáltatóhoz tartozó Főgáz nemrég az egész országra érvényes szolgáltatási engedélyt kapott az energiahivataltól és országosság bővített ügyfélszolgálatát is. Az ügyvezetés akkor bejelentette év végére nem tartják kizártnak, hogy az ország felének már az állami rezsiholding cége szolgáltat gázt. Öles léptekkel haladnak…