ellenzék;brókerbotrány;albizottság;kibővítés;

- Az ellenzék is beleszólhat? - Kibővült a brókerbotrányt vizsgáló albizottság

Az eredeti 7 helyett 9 tagú lesz a parlament költségvetési bizottságának a brókerbotrányt vizsgáló albizottsága, miután a költségvetési bizottság hétfői ülésén elfogadta a bővítést.

A testület elfogadta, hogy Szűcs Lajos (Fidesz) legyen az albizottság elnöke. A jelenlegi fideszes tagok - Boldog István, Kerényi János és Witzmann Mihály - mellé László Tamás került be az albizottságba. Az ellenzéket Schmuck Erzsébet (LMP), Hegedűs Lorántné (Jobbik), Szelényi Zsuzsanna (független) és Szakács László (MSZP) képviseli. 

Szelényi Zsuzsanna az ülésen "cirkusznak" nevezte azt, hogy eredetileg 4 kormánypárti képviselővel alakult meg a bizottság.

Szűcs Lajos elnök - aki egyben a költségvetési bizottság alelnöke is - közölte, hogy az albizottság a jövő héten tartja a következő ülését. A költségvetési bizottság az ellenzéki képviselők igenlő és a kormánypártiak nemleges szavazatával úgy döntött, hogy nem kapcsolódik be a pénzügyi közvetítőrendszer fejlesztésére, valamint az egyes adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslatok részletes vitájába. Szűcs Lajos ezt azzal indokolta, hogy a jövő évi költségvetés hamarosan kezdődő tárgyalása sok munkát ad a bizottságnak.

A bizottság szintén a kormányparti tagok szavazataival nem vette tárgysorozatba a több MSZP-s képviselő által jegyzett határozati javaslatot. A szocialista képviselők azt akarták elérni, hogy a jövő évi költségvetésben legalább 50 százalékkal emeljék a minimálbért. Szakács László azzal indokolta a javaslatot, hogy megjelent a "dolgozói szegénység", sok embernek hiába van munkája, a fizetésből nem tudja eltartani a családját.

A fideszes EP-képviselő Budapesten tartott sajtótájékoztatóján az elmúlt időszak legnagyobb vihart kavart európai szintű botrányának nevezte, hogy egy aktív ellenzéki pártpolitikus cége kapott megbízást egy "kiszervezett" európai közfeladat ellátására. Szerinte az Európai Bizottságnak azonnal fel kell mondania a Gyurcsány Ferenc magántulajdonában álló Altus Zrt.-vel kötött, 1,5 milliárd forint értékű szakértői szerződést, miután - Deutsch szerint - az az európaellenes sztereotípiákat erősíti.