AC Milan;Internazionale;Adriano Galliani;Richard Lee;

Inzaghi nincs összhangban a
csapattal FOTÓ: EUROPRESS/ GETTY IMAGES

Berlusconi dilemmája

Régi rekord dőlhet meg Olaszországban, hiszen utoljára hat évtizeddel ezelőtt volt példa arra, hogy egyetlen milánói csapat, sem az AC Milan, sem az Internazionale nem jutott ki a nemzetközi porondra.

Matematikailag persze minden lehetséges, így akár az is, hogy a tabella 10. helyén szerénykedő Milan megtáltosodik, s ezután minden meccsét megnyerve eléri az ötödik, az Európa Liga selejtezőjében való indulást biztosító helyezést, ez azonban jelenleg inkább vágyálomnak tűnik.

Kivált a hétvégi, az Udinesétől elszenvedett 2-1-es vereség után: annyira megromlott a csapat és Inzaghi viszonya, hogy elkerülhetetlennek tűnik a szakítás. Az egykori lesipuskás csatár a hazafelé tartó buszon végig szapulta játékosait azzal vádolva őket, teljesen méltatlanok arra, hogy a rossoneri mezét viseljék.

A lélektelen játékot látva, no és abból kiindulva, hogy az egykori sikercsapat utolsó három bajnokijából mindössze két pontra tett szert, Silvio Berlusconi azonnali hatállyal meneszteni akarta Pippót, Adriano Galliani, a gárda ügyvezetője azonban meggyőzte a „főnököt” arról, hogy várjon még a bejelentéssel a szezon végéig.

Való igaz, sok értelme most nem lenne a váltásnak. Nemcsak azért, mert kevés olyan csodás képességekkel megáldott edző van a piacon, aki képes lenne a gárdát elindítani felfelé a lejtőn, hanem amiatt is, mert a piros-feketék történelmi változásokon mennek keresztül.

Három évtized után ugyanis Berlusconi elveszítheti részvényeinek többségét, nem ő lesz a Milan legfőbb ura, az azonban még mindig nem dőlt el, hogy kínai vagy thaiföldi kézbe kerülnek-e a klub részvényei. Sőt, azt sem tudni, hogy a befektető tényleg többségi tulajdonos lesz-e, ahogy néhány újságcikk sugallta, vagy sem.

A Gazzetta dello Sport reprezentatívnak nem tekinthető internetes felmérése szerint a szurkolók nagy többsége, majdnem kétharmada jobban örülne, ha a thaiföldi Bee Taechaubol helyett a kínai, pontosabban hongkongi Richard Lee lenne a befutó. Április elején olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint a kínaiak a részvények hetven százalékát vásárolnák meg, Berlusconi feltétele azonban az volt, hogy lánya, Barbara maradhasson az ügyvezető.

Bár a lapok február óta már többször azt írták, napok kérdése a tranzakció bejelentése, döntés egyelőre nincs. Akadnak, akik úgy vélik, nem is lesz, mert már korábban egy libanoni csoport is érdeklődött a Milan iránt, Berlusconi mégsem adott túl rajta. Most azonban más szelek fújnak.

Látható, hogy a volt kormányfő nem tud, vagy nem is akar további jelentős pénzeket a klubba fektetni, így a fejlesztés egyedüli módja a tőkebevonás. Bár a Milan ma esti Genoa elleni bajnokija aligha befolyásolja a tranzakciót, egy esetleges győzelem valamelyest javítana a szurkolók rendkívül rossz kedélyállapotán.

Mindenki tudja, hogy az edzői munka nem nyugdíjas állás. Ez az állítás a magyar labdarúgó NB I-re különösen is igaz. A múlt heti két edzőváltás után, már tizennegyedik alkalommal cseréltek gazdát ebben a szezonban a kispadok az első osztályban. A bajnokság végéhez közeledve azonban még több helyen inog a szék a trénerek alatt. Viszont van pozitív példa is, ahol kapkodnak az edzőért.