Mint ismeretes, az egyetem szenátusa korábban elutasította a kancellár által kezdeményezett szervezeti átalakításokat, az egyetem szervezeti és működési szabályzatának (SzMSz) módosítását.
Ezután olyan hírek láttak napvilágot, hogy erre válaszul Kupper András visszavonta vagy felfüggesztette az egyetem vezetőinek megbízatását.Ilyen a kancellár hétfőn nyilatkozata szerint nem történt, Kupper az MTI-nek kijelentette, közös kodifikációs bizottságot hozott létre, amely részletesen áttekinti a tervezetet a konszenzus érdekében, illetve hangsúlyozta: minden jelenlegi vezető munkájára számít továbbra is.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezetői értekezlete és hallgatói önkormányzata keddi közleményében határozottan cáfolja a kancellár állításait. Leszögezik, hogy a jelen helyzet elkerülhető lett volna, ha Kupper "együttműködési kötelezettségét betartva gyakorolja törvény adta jogait. Sajnos nem így történt".
Az SzMSz tervezete súlyosan csorbítani kívánta a rektor és a szakmai vezetés jogköreit, a javasolt szervezeti felépítés szükségtelen párhuzamosságokat eredményezett volna, s ezek gazdasági vonzatait semmilyen számítással nem támasztotta alá. Nem felel meg a valóságnak, hogy az SzMSz módosításán a kancellár és a szenátus által közösen alakított kodifikációs bizottság dolgozik, mint ahogyan az sem, hogy alárendelt vezetőknek mondott fel előzetes tárgyalás és anélkül, hogy a rektort értesítette volna.