Mecénások Klubja;Zeneakadémia;kancellár;Vígh Andrea;

2015-04-29 07:48:00

Zeneakadémia - Ki nem mond igazat?

Továbbra is áldatlan állapotok uralkodnak a Zeneakadémián, miután elmérgesedett a viszony Kupper András kancellár és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezetői értekezlete, valamint hallgatói önkormányzata között. A bizonytalan helyzet feloldására érdekében az egyetem szenátusának kilenc tagja kezdeményezte Vigh Andrea rektornál rendkívüli szenátusi ülés összehívását május 5-re.

Mint ismeretes, az egyetem szenátusa korábban elutasította a kancellár által kezdeményezett szervezeti átalakításokat, az egyetem szervezeti és működési szabályzatának (SzMSz) módosítását. 

Kitiltva a színházművészetiről
Az Origo információi szerint április 27-én azonnali hatállyal megszüntették a Színház- és Filmművészeti Egyetem alig egy hónapja távozó gazdasági igazgatójának, Uhlmann Csillának közalkalmazotti jogviszonyát, és lényegében kitiltották az egyetem épületéből, ugyanis csak Vonderviszt Lajos kancellár engedélyével mehet be oda.

Ezután olyan hírek láttak napvilágot, hogy erre válaszul Kupper András visszavonta vagy felfüggesztette az egyetem vezetőinek megbízatását.Ilyen a kancellár hétfőn nyilatkozata szerint nem történt, Kupper az MTI-nek kijelentette, közös kodifikációs bizottságot hozott létre, amely részletesen áttekinti a tervezetet a konszenzus érdekében, illetve hangsúlyozta: minden jelenlegi vezető munkájára számít továbbra is.

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezetői értekezlete és hallgatói önkormányzata keddi közleményében határozottan cáfolja a kancellár állításait. Leszögezik, hogy a jelen helyzet elkerülhető lett volna, ha Kupper "együttműködési kötelezettségét betartva gyakorolja törvény adta jogait. Sajnos nem így történt".

Az SzMSz tervezete súlyosan csorbítani kívánta a rektor és a szakmai vezetés jogköreit, a javasolt szervezeti felépítés szükségtelen párhuzamosságokat eredményezett volna, s ezek gazdasági vonzatait semmilyen számítással nem támasztotta alá. Nem felel meg a valóságnak, hogy az SzMSz módosításán a kancellár és a szenátus által közösen alakított kodifikációs bizottság dolgozik, mint ahogyan az sem, hogy alárendelt vezetőknek mondott fel előzetes tárgyalás és anélkül, hogy a rektort értesítette volna.