A táblabíróság mind a gyanúsítottak, mind az - előzetes letartóztatást kérő - korrupcióellenes ügyészség (DNA) fellebbezését elutasítva hozta meg a jogerős végzést.
A polgármestert kétrendbeli hivatali visszaéléssel, visszaélésre való felbujtással és összeférhetetlenséggel, az alpolgármestert többrendbeli hivatali visszaéléssel és okirathamisításra való felbujtással gyanúsítják. A DNA egyebek mellett a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem 2014-es csíkszeredai építkezési engedélyét kifogásolta, amelyet állítása szerint hiányos dokumentáció alapján állított ki a polgármester. A vádhatóság kiemelte, hogy a polgármester oktatóként is tevékenykedik az egyetemen. Az ügyészség másfelől azt állította, hogy a polgármester 2014 szeptemberében rávett egy csődbiztost, hogy a piaci értéknél olcsóbban adja el a városházának a helyi szakszervezeti művelődési házat.
Szőke Domokost egyebek közt azzal gyanúsítják, hogy befolyásával visszaélve ítélt oda egy zöldövezeti munkálatra szóló megbízást egy bukaresti cégnek, amelynek azután a szolgáltatás reális értéke százszorosát fizette ki a városháza. Ráduly Róbertet és Szőke Domokost azzal is gyanúsítják, hogy indokolatlanul hagytak jóvá városházi kifizetéseket egy kataszteri felméréseket végző cégnek olyan munkákra, amelyek átvételét a Hargita megyei telekkönyvi hivatal több ízben megtagadta. Korábbi nyilatkozataikban a csíkszeredai elöljárók ártatlannak mondták magukat, Ráduly Róbert politikai leszámolásnak minősítette az ellenük indult eljárást.
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség nevében Kelemen Hunor elnök múlt héten közleményben nyilvánította ki szolidaritását a csíkszeredai elöljárókkal. "Tiltakozunk kollégáink meghurcolása ellen, bízunk ártatlanságukban, és abban, hogy az ügyészség mielőbb lezárja az ellenük indult eljárást" - áll Kelemen Hunor nyilatkozatában. Az elnök kijelentette: az ártatlanság vélelme Ráduly Róbertet és Szőke Domokost is megilleti.