Emmi;felsőoktatás;feljelentés;Corvinus;

Fotó:Népszava

- Corvinus: lázadunk, lázadunk? - Cáfol és feljelent a szaktárca

Cáfolja, hogy lenne bármilyen összefüggés a Corvinus ügye és a budai Vár rehabilitációja között, illetve feljelentést is tesz az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egy a hamisított levél miatt. 

A tárca sajtóosztályának közleményében az áll: a hamisított levélben a főosztályvezető  utasításokat ad a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) rektori hivatalának az intézmény feldarabolásával kapcsolatban. Hangsúlyozták: a köznevelésért felelős államtitkárság nem adhat és nem is ad semmilyen utasítást felsőoktatási intézményeknek.

A "durva hamisítvány" célja, hogy feszültséget szítson a felsőoktatás szereplői között, szembeállítsa a hallgatókat, szülőket, oktatókat, döntéshozókat, és a rendszer szétzilálásával meggátolja az intézményrendszer biztonságos működését, előidézze annak negatív megítélését - írják a közleményben.

Szerda délután került fel az internetre egy a BCE rektori hivatalának címzett, Thaisz Miklós főosztályvezető nevével szignált levél, amelyben az egyetem átszervezésével kapcsolatos épületkiürítések előkészítésére szólítják fel a rektori hivatalt. Szerdán a BCE budai campusán tartott fórumon az egyetem vezetői, dékánjai és a Hallgatói Önkormányzat elnöke kiálltak az intézmény egysége mellett, miután korábban több olyan információ jutott el az egyetem vezetőihez, hogy a kormány el kívánja költöztetni a budai campuson lévő karokat, a területet pedig eladná.

A Miniszterelnökség határozottan cáfolta azokat a híreszteléseket, amelyek szerint a felsőoktatás átalakításával kapcsolatos bármilyen döntés vagy tervezet és a Nemzeti Hauszmann Terv finanszírozása, így a budai Vár rehabilitációja között bármilyen összefüggés lenne.

Kedden a vs.hu írt először arról: információik szerint "meg vannak számlálva a napjai" a BCE budai campusának, a kertészettudományi, élelmiszer-tudományi, tájépítészeti kart leválasztják. Egyetemi forrásaik szerint a Villányi úti ingatlanokat eladják, hogy az azért kapott pénzt a budai Vár újjáépítésére fordítsák.

Lád még: Corvinus egyetem - Több százan tiltakoztak

Nyáron megszűnhet a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara, a végrehajtóknak jogi végzettséget kell szerezniük, pályázat útján elnyerhető kinevezésük pedig határozott idejű, hét évre szóló lesz a bírósági végrehajtásról szóló törvény és hozzá kapcsolódó más törvények módosítása érdekében beterjesztett javaslat szerint.