menekültügy;gyűlöletkampány;Kohl-konferencia;

2015-06-03 07:00:00

Pörög a gyűlöletkampány

Miközben a Fidesz tarthatatlannak nevezi a menekültügyi helyzetet, Orbán Viktor pedig azzal riogat, hogy egy multikulturális Európából nincs visszaút a nemzeti kultúrák világához, a keresztény Európához, a Klubrádió értesülése szerint az Európai Néppárt frakcióelnökségének holnapi ülésén akár a magyar kormánypárt kizárása is napirendre kerülhet. Az MSZP tegnap a bevándorlós konzultációra utalva megismételte: a kormány közpénzből gyűlöletkampányt folytat a menekültügyben.

A hírek szerint minden eddiginél nyersebb idegenellenes médiarohamra készül a kormány. Kovács Zoltán kormányszóvivő vasárnap jelentette be, hogy a következő napokban a nemzeti konzultáció témakörével kapcsolatos tájékoztató kampány indul, amelyben egyebek mellett arra figyelmeztetnek, hogy minden Magyarországra érkezőnek tiszteletben kell tartania az ország és az unió kultúráját, törvényeit, továbbá nem veszélyeztetheti a magyarok munkahelyét.

Vélhetően a konzultáció eddigi sikertelensége miatt kapcsolt nagyobb sebességre a kabinet és a Fidesz. A kérdőíveket ugyanis eddig 200 ezren küldték csak vissza, így nem véletlen, hogy már az interneten is ki lehet azokat tölteni, a fideszes politikusok pedig naponta uszítanak a migránsok ellen. Kósa Lajos, a kormánypárt ügyvezető alelnöke, a honvédelmi és rendészeti bizottság elnöke tegnap tarthatatlannak nevezte a menekültügyi helyzetet. Miután a testület meghallgatta Pintér Sándor belügyminiszter beszámolóját, a kormánypárti politikus közölte, lélekszámra vetítve és GDP-arányosan is Magyarország kapja Európában a második legnagyobb menekülthullámot, ezt a problémát pedig nem lehet szőnyeg alá söpörni. Számítása szerint év végére több mint 100 ezer menekült érkezik Magyarországra, az ő ellátásuk átlagosan három napot számolva az idén másfél milliárd forintba kerül.

Szemmel látható, hogy az EU most már nem tud megküzdeni a bevándorlás problémájával, ezért kezdeményezni kell a magyar szabályozást, és Magyarországnak az ősz folyamán mindenképpen fel kell lépnie ebben az ügyben. Ezt már Tuzson Bence, a Fidesz frakció szóvivője mondta az M1 csatornán. A szóvivő megismételte, pártja ellenzi az Európai Bizottság által javasolt menekült kvótát és arra hivatkozott, hogy azzal mások sem értenek egyet. A "migrációs menetrend" szerint Olaszországból 496, Görögországból 331 embert lenne köteles Magyarország befogadni az úgynevezett áthelyezés keretében, továbbá a kívülről az unióba történő áttelepítés során 307 menekült érkezhetne az országba a következő két évben.

A szocialisták szerint a 2016-os költségvetés benyújtásával a kormány világossá tette, hogy a bevándorlás ügyében nem tesz mást, mint hogy közpénzen idegengyűlölő kampányt folytat. Harangozó Tamás frakcióvezető-helyettes, a honvédelmi és rendészeti bizottság alelnöke tegnap szembesítette a belügyminisztert azzal, hogy jövőre a bevándorlási hivatalnak, ha levonják az elvonásokat, 50 millió forint pluszforrást biztosítanak és 31 ember felvételére lesz lehetősége. A költségvetés indoklásából az is kiderül, a befogadó állomások bővítésével számolnak, holott Orbán Viktor miniszterelnök "ennek az ellenkezőjét hazudozza" például Debrecenben. Az MSZP-s képviselő nem kapott választ Pintér Sándortól, de a testület ülését követő tájékoztatóján úgy fogalmazott, ha valóban a magyar nemzet legnagyobb problémája a bevándorlás és azt ennyi pénzből meg lehet oldani, akkor Magyarország igen szerencsés. Közölte, a kormány egymilliárd forintot költ gyűlöletkampányra, de ennek a töredékét sem fordítja arra, hogy magával a bevándorlás problémájával valamit kezdjen.

A hvg.hu kipróbálta, hogyan lehet csalni a netes konzultációval, így rájöttek, hogy a bevándorlókat a terrorizmussal összemosó kérdésekre, akár többször is válaszolhat az, akinek van türelme. Az internetes kérdőív ugyanis nem alkalmas arra, hogy kiszűrje azt, aki konzultált már az állammal. Lehet fiktív néven, nem létező címet megadva is levelezni és a lap szerint nem úgy látszik, hogy a kormányt izgatná a valós kép, inkább eredményt akarnak produkálni. Ellenkező esetben szigorúbb, jobban követhető rendszert dolgoztak volna ki.

A szegedi Köz-Hasznáért Mozgalom tagjai bejelentették, összegyűjtik és a MÉH-be viszik a nemzeti konzultációs leveleket, a befolyt összeget pedig menekülttáboroknak adják. A szervezet szerint a kormány az újabb konzultációval saját idegenellenes politikáját szeretné igazolva látni úgy, hogy a menekülteket terroristáknak állítja be.

Orbán értékei
Akár a Fidesz kizárása is napirendre kerülhet az Európai Néppárt frakcióelnökségének holnapi budapesti ülésén, amennyiben nem a megfelelő válaszokat kapják kérdéseikre Orbán Viktortól - értesült brüsszeli forrásból a Klubrádió.
A hírre reagálva Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője lapunkkal közölte, a miniszterelnök és a kormány többször egyértelművé tette, hogy mindenkor tiszteletben tartja az Európai Unió értékeit és jogszabályait.
"Ami az Európai Néppárt ügyeit és programjait illeti, kérem, forduljanak az Európai Néppárthoz." Ezt arra válaszolta, hogy pontosan mikor hallgathatják meg a Fidesz elnökét.

A multikulti Európa ellen

Ma modern kori népvándorlás zajlik, amellyel Európa civilizációs arculata alakulhat át, márpedig ha ez bekövetkezik, az visszacsinálhatatlan. Erre Orbán Viktor figyelmeztette tegnap hallgatóságát a Pesti Vigadóban, ahol nemzetközi konferencia keretében a 85 éves Helmut Kohl volt német kancellár előtt tisztelegtek. A miniszterelnök szerint Németországot lehetett egyesíteni, visszatérhetett a saját történelmébe, de egy multikulturális Európából nincs visszaút a nemzeti kultúrák világához, keresztény Európához. "Ha egyszer elhibázzuk, örökre elhibázzuk" és akkor "Európa civilizációs arca többé nem lesz olyan, mint most". A halálbüntetés kérdésében visszavonulót fújt Orbán. Igazat adott Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének és közölte, "egyetlen tagállam sem vezethet be olyan szabályt, amely ellentétes az EU alapdokumentumával". Juncker hétfőn a Süddeutsche Zeitungnak adott interjújában üzente meg a magyar miniszterelnöknek, "ha Magyarország bevezetné a halálbüntetést, akkor az válóok lenne". A kormányfő talán erre reagálva tudatta tegnap, Magyarország nem akarja bevezetni a halálbüntetést, ennél sokkal égetőbb ügy a bevándorlás.

A XX. Század Intézet és a Konrad Adenauer Stiftung által szervezett nemzetközi konferencián a miniszterelnök azt fejtegette, az euró projektje elakadt, nem tört utat magának az a gondolat, hogy egy monetáris unió létrehozása kikényszeríti majd egy fiskális unió létrejöttét is. Óva intett attól az "illúziótól", hogy megtalálták azt az utat, amelyen az eurózónát ismét versenyképessé tudják tenni a világ más, ma előrébb járó gazdasági régióval.

"Nagy államférfit ünneplünk ma, akinek mindannyian köszönettel tartozunk" - üzente a konferenciáról a miniszterelnök Helmut Kohlnak, aki 16 évig volt Németország kancellárja. Elmesélte, hogy 1998-ban, amikor miniszterelnök lett, Kohltól kért tanácsot arról, hogyan is kell egy országot vezetni. "Hogy kell ezt jól csinálni?", mi a politikai és a személyes erkölcs viszonya. Kohl azt mondta, "hagyjuk ezeket a zagyvaságokat, a helyzet úgy áll: ami jó a magánéletben, az a jó a politikában is". Nincs kettős erkölcs.

A volt kancellár betegsége miatt nem volt ott a Pesti Vigadóban. A Bunte című német magazin az online kiadásában tegnap jelentette, hogy a volt kancellár egy műtét után intenzív osztályra került. A Die Welt online kiadásában ezt követően azt írta, a klinika a betegjogokra hivatkozva nem kommentálta a Bunte értesülését, de kilátásba helyezte, hogy később Kohl családjával egyeztetve közleményt adnak ki.