Az adóhatóság jó hírnevét megkérdőjelezni nem érdemes, mert könnyen az igazságszolgáltatással találhatod szemben magad. Ezt az intelmet ugyan nem Szent István írta a soha királlyá nem koronázott fiának, Szent Imre hercegnek, hanem a 21. század magyar alattvalóinak egyike, de helytállóságát megkérdőjelezni bizony dőreség lenne. Gróf Széchenyi István írja valahol: "Minden országlásmódban van kisebb-nagyobb teher, de teher van mindig s azt vinni kell akárkinek s akárhogyan; s csak abban áll a tudomány s országlás mestersége: azt a lehetőségig kisebbíteni s oly ügyességgel osztani el, hogy senkit se sértsen, senkit se nyomjon le."
Nos ez a kisebbítés nem sikerült kellő ügyességgel az országlásunk részeként tevékenykedő hatóságunknak, a lenyomás annál fényesebben! Államfőnk szűkebb pátriájától egy ugrásnyira működött egy nagy hagyományú húskombinát, amely néhány éve képtelen volt kiszabadulni a piaci körülmények szorításából, tartozása több tízmilliárd forintra rúgott, vezetőit még költségvetési csalással is meggyanúsították. Így felszámolták a céget. Anélkül, hogy a bűnpártolás vétségébe esnénk, és a felszámoló biztos munkájának eredményét megelőlegeznénk, elgondolkodtatónak tartjuk az egyik parlamenti politikai erő véleményét, miszerint a kormány felelőssége a húsüzem felszámolása. Mert ahogy az ellenzéki párt fogalmazott: az adóhatóság valódi okok és következmények nélkül büntethet meg és tehet tönkre magyar vállalkozásokat, alaptalanul vegzálhatja őket. A vád olyan súlyosnak bizonyult, hogy a NAV-ért (és vezetőjéért) tűzön-vízen át kiálló nemzetgazdasági tárca is megszólalt az ügyben, miután kitudódott egy bírósági ítélet: az adóhatóság bizony jogtalanul bírságolt, és ezzel megadta a kegyelemdöfést a húsosoknak. A tárca most a cég felhalmozott adósságával magyarázza a szomorú véget. A magyar élelmiszeripart jól ismerők viszont könnyűszerrel felsorolják azokat a húsos versenytársakat, amelyeknél az állam hajlandó volt a zsebébe nyúlni.
Ma már nehéz kibogozni, hogy a kapuváriak miért lettek az egyenlőtlen elosztás áldozatai. A remény nem halt meg: hátha az állam bevásárolja magát a nyugat-dunántúli cégbe is.