Az igazgató az autóban hagyta a laptopot és néhány adathordozót, majd találkozóra sietett a Belgrád rakparton. Mire visszaért, a kocsiból eltűnt a számítógép és vele együtt a titkos dokumentációk is. Bár a tulajdonos azonnal feljelentést tett a rendőrségen, az értékes információkat rejtő laptopot és az elkövetőt azóta sem találják.
A tolvaj feltehetően nem tudta, mit lop el, csupán könnyű zsákmányt látott az adathordozókban. Az igazgató a kifosztásán kívül nagyobb bajba is keveredhet: ha titkos dokumentumokról van szó, akkor megvalósult a gondatlanságból elkövetett minősített adattal való visszaélés bűncselekménye, ez pedig 3 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható - mondta a lapnak egy ügyvéd.
A BRFK megerősítette, hogy lopás bűntette miatt folyik az eljárás, azonban a kiemelt ügyek főosztálya jár el az ügyben – ez viszont egy hagyományos autófeltöréshez képest eléggé szokatlan. A Blikknek a Miniszterelnökségen annyit mondtak, lapértesüléseket nem kívánnak kommentálni.
Áder János március 10-én aláírta - ez áll a Parlament honlapján "a Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásával kapcsolatos beruházásról, valamint az ezzel kapcsolatos egyes törvények módosításáról" című törvényjavaslat tárgyalási eseményeit összefoglaló táblázat végén. Ezzel szertefoszlott az ellenzéki pártok és civil szervezetek reménye, hogy aláírás előtt alkotmányos kontrollt kér a köztársasági elnök. A paksi atomerőmű bővítéséhez kapcsolódó beruházási események, szerződések, az azokat előkészítő, megalapozó anyagok, adatok a törvény értelmében 30 évre titkosak maradnak.
Korábban írtuk: októberben dönthet az Európai Bizottság (EB) a Paks-ll. építéséhez nyújtott magyar önrész minősítéséről. A BBC helyszíni riportban számolt be az atomprojektről, megszólaltatva annak támogatóit és ellenzőit egyaránt. A brit közszolgálati csatorna tapasztalatai szerint a magyarországi környezetvédők abban reménykednek, az EB megfúrja a 12,5 milliárd eurós orosz-magyar beruházást.