A tájékoztatás szerint a Liget Budapest projektben az építészeti pályázat után jelenleg a zöldfelület-fejlesztési, vagyis a tájépítészeti pályázat van soron, már befejezték a kiírás előkészítési munkálatait. A bírálóbizottság összeállítása után, hozzávetőlegesen egy hónap múlva kiírják a nyílt, nemzetközi tájépítészeti pályázatot, amelyre "olyan csapatok jelentkezését várják, amelyben hasonlóképpen, a megvalósításban is érintett minden szakterület képviselője jelen van".
A projektigazgató szavai szerint kifejtette: a parkfejlesztés célja a meglévő, értékes fák megóvása mellett a teljes zöldfelület megújítása, illetve egy világszínvonalú rekreációs és kulturális központ létrehozása. A fejlesztés során biztos lesz olyan, hogy kivágnak majd egy-egy fát, - mondta Bajzik Zsófia - de az építészeti pályázatot is úgy írták ki, hogy az új épületek vagy meglévők, vagy jelenleg burkolt felület helyére kerüljenek.
Horn Márton, a Városliget Zrt. kommunikációs vezetője arról beszélt: a pályázat fontos eleme, hogy a ligeten belüli zöldfelület jelenlegi 58 százalékos aránya mintegy öt százalékkal nőjön. Az épületek által elfoglalt terület kevesebb, mint hat százalék, a fennmaradó 35 százalékot a többszázezer négyzetméternyi feleslegesen burkolt felület teszi ki: kétszer kétsávos utak, járdák, parkolók - mondta. Ezek rovására növeljük több tízezer négyzetméterrel, legalább 65 százalékra a zöldfelület arányát a projekt 2018-as lezárásának idejére - emelte ki. Példaként említette az Ötvenhatosok terén lévő kétezer férőhelyes parkolót, amely helyett mélygarázst alakítanak ki, és jelenlegi területének kétharmadát "visszazöldítik".