Az Ibolya Tibor fővárosi főügyész által jegyzett közleményben azt írták: a vádirat szerint 2012 novemberében az ügy felbujtója, az elsőrendű vádlott megbízta a másodrendű vádlottat azzal, hogy a VIII. kerületi Rákóczi úton lévő, üresen álló helyiséget bérelje ki. Terve az volt, hogy a kibérelt helyiség és a közvetlenül mellette lévő ékszerház közös falát kibontva az ékszerház páncélszekrényéből eltulajdonítják az ékszereket. A másodrendű vádlott kifejezetten erre célra alapított egy céget, majd a cég nevében "étteremként" kibérelte a helyiséget.
Közölték: a lopást - szintén az elsőrendű vádlott megbízásából - már a harmad- és negyedrendű vádlottak hajtották végre. A két férfi - egy harmadik, máig ismeretlen társukkal - 2012. december 24. és 27. között az ékszerüzlettel közös falat szerszámokkal kibontották, majd a páncélszekrény hátsó falát kivágták, és abból mintegy 28 kilogramm arany ékszert tulajdonítottak el, amelynek értéke csaknem 200 millió forint.
A főügyészség tájékoztatása szerint a vádlottak a vád szerint értékesítették a lopott ékszereket, az abból származó pénzt pedig szétosztották egymás között. A kerületi ügyészség az ügyben különösen nagy értékre, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntette miatt emelt vádat. Hozzáfűzték: az ügy negyedrendű vádlottja abban a rablási ügyben is vádlott, amelyben az elkövetők titkosrendőröknek adták ki magukat, és csaknem 180 millió forint értékű készpénzt raboltak egy vietnami férfitől - ebben az ügyben a Fővárosi Főügyészség szintén a napokban emelt vádat.