2011-ben kezdődött a vállalkozó körüli botrány, amikor is kiderült, hogy Csipak Hármashatár-hegyi házához tartozó körbekerített telek kétezer négyzetméterrel nagyobb a telekkönyvben szereplő méreténél, és belelóg a természetvédelmi körzetbe.
Bár a Pilisi Parkerdő Zrt. kezelésében lévő, 2010 óta Natura 2000 természetvédelmi védettség alatt álló erdő szomszédságában építkező vállalkozó megkapta az építési engedélyt, de a Pilisi Parkerdő részéről felhívták a figyelmét arra, hogy a kezelésében lévő, az ingatlan mellett található védett erdőterületet "deponálásra, bejárásra, illetve bármilyen igénybevételre nem engedélyezik”, továbbá kérték a telekhatárok jól látható kijelölését és betartását.
Az építkezés során elvégzett nagy volumenű földmunkák, a rézsű kialakítása, a támfalak építése, az erdei talajbolygatás, a fák és aljnövényzet kiirtása, mintegy 2316 négyzetméternyi erdőrészlet engedély nélküli, jogellenes elpusztítása miatt azonban jelentős természetkárosodás következett be.
Ez alapján az ügyészség négy vádlottra természetkárosításért, míg a túlépítés felett szemet hunyó hatósági emberre hivatali visszaélés miatt börtönben végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta. Az ítélethirdetés során a bíró az építkezéssel kapcsolatos okiratok alapján megállapítottnak látta a bűncselekmény elkövetését, így Csipak két év felfüggesztett börtönbüntetést kapott a többi vádlottal együtt, továbbá a bíró mindegyik terheltre még pénzbüntetést is kiszabott - írja a hvg.hu.