Baku;boksz;Harcsa Zoltán;Európa Játékok;

2015-06-27 07:50:00

Bakuban kifogtak Harcsán

Az ökölvívó Harcsa Zoltán megosztott pontozással kapott ki az azeri Xaybula Musalov ellen, így bronzéremmel zárta a Bakuban zajló Európa Játékokat. A cselgáncsozóknál a 18 esztendős Gercsák Szabina az ötödik lett, míg Ungvári Miklós a hetedik helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Egy éremmel gazdagodott tegnap Magyarország a bakui Európa Játékokon. Az ökölvívók 75 kilogrammos kategóriájában versenyző Harcsa Zoltán az elődöntőben megosztott pontozással kapott ki a hazai közönség előtt ringbe lépő Xaybula Musalov ellen, így bronzéremmel búcsúzott a viadaltól. Ám, a döntéssel nem értett egyet az olimpiai ötödik bunyós.

„Úgy érzem sokkal jobb voltam ellenfelemnél, nekem kellett volna győznöm. Sajnálom, hogy a pontozók nem így látták. Az érem lehetett volna sokkal szebb is. A vereség azonban csak plusz löketet ad, arra sarkall, hogy még többet eddzek, még jobban odategyem magam”- nyilatkozta a mérkőzés után a mob.hu-nak Harcsa, aki a sportág egyetlen magyar érmét szerezte.

Azeri riválisa kiemelte nehéz mérkőzést játszott Harcsával, de szót ejtett a Ferencváros bunyósának nyilatkozatáról is.

„Hogy azt mondja, jobb volt nálam? A bokszolók szokták ezt mondani, még a rossz bunyósok se vallják be soha, hogy azok... Mindenesetre én köszönöm neki a harcot. Azt állította magáról, jó bunyós, és ez tényleg így is volt”- fogalmazott Xaybula Musalov.

A magyar cselgáncsozóknál ezúttal elmaradtak az érmek. A legközelebb a dobogóhoz a 18 esztendős Gercsák Szabina állt, aki az izraeli Linda Bolder legyőzése után egyetlen intéssel verte a spanyol Maria Bernabeut, majd a negyeddöntőben leszorítással kikapott a címvédő holland Kim Pollingtól. Így a miskolci dzsúdós a vigaszágon folytathatja szereplését, ahol ipponnal verte a 17 világkupa-éremnél tartó brit Sally Conwayt. Az ifjúsági olimpiai bajnok cselgáncsozó a bronzéremért a kétszeres Eb-harmadik osztrák Bernadette Graffal csapott össze, aki korábban Breitenbach Anettet búcsúztatta. A dobogóért zajló csatában végül az osztrák diadalmaskodott, igaz csak intéssel tudta megverni a magyar dzsúdóst.

A 73 kilósoknál az olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok Ungvári Miklós végül a hetedik helyen zárta a kontinenstornát, miután a vigaszágon kikapott a címvédő holland Dex Elmonttól.

A többi magyar, Breitenbach Anett (70 kg), Szabó Franciska (63 kg), Csoknyai László és Krizsán Szabolcs (81 kg)) helyezetlenül zárta az Eb-t.

A vívóknál a női párbajtőrcsapatunk és a férfi kardcsapatunk is az ötödik helyen végzett.