Kifejtette továbbá, hogy a megállapodás elmaradása esetén csak vesztesek lennének. Hozzátette ugyanakkor, nem törekednek megállapodásra mindenáron. Az alapvető cél az, hogy garantálják, Irán nem juthat atomfegyverhez.
Federica Mogherini, az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője is úgy vélte, a finishez éreztek. „Ha valaha is esély nyílik a megállapodásra, annak az ideje most jött el” – fejtette ki az olasz diplomata.
John Kerry amerikai külügyminiszter is óvatosan derűlátóan nyilatkozott, igaz, óva intett a túlzott elbizakodottságtól. Mint mondta, még előfordulhat az is, hogy nem lesz megegyezés. „Még nem érkeztünk el a legnehezebb témákhoz, nem tartunk ott, ahol szerettünk volna. A megbeszélések mindkét irányba folytatódhatnak” – jelentette ki újságírók előtt.
A tárgyalásokat eredetileg június 30-ig kellett volna lezárni, a megállapodásra szánt időt azonban kedd éjfélig hosszabbították meg az illetékesek. A hatok azt próbálják meg elérni, hogy Teherán kizárólag békés célokra használhassa fel nukleáris energiáját. Cserében feloldanák az országgal szemben elrendelt büntetőintézkedéseket. Az egyik legnagyobb vita éppen arról folyik, milyen ütemben oldják fel az országgal szemben elrendelt szankciókat.
Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő ugyanakkor a nukleáris tárgyalások sikertelenségében érdekelt. Mint fogalmazott, a szerződés lehetővé teszi a perzsa állam számára, hogy a jövőben „nagyon sok atombombát építsen” – figyelmeztetett az izraeli kormányülésen. Figyelmeztetett arra, hogy amennyiben feloldják az Iránnal szemben elrendelt büntetőintézkedéseket, akkor elegendő tőkéje lesz arra, hogy támogasson különféle terrorszervezeteket.