A törvényhozásban összesen 251 képviselő szavazott igennel, 32 nemmel, nyolcan tartózkodtak. Kilenc képviselő távolmaradt az üléstől, köztük Janisz Varufakisz volt pénzügyminiszter. Ciprasz saját pártjából Zoi Konstantopoulou házelnök és Panaggiotisz Lafazanisz energiaügyi miniszter és Dimitrisz Straoulisz munkaügyi miniszterhelyettes is tartózkodott, a Szirizának önmagában nem lett volna meg a szükséges 151 mandátumos többsége a parlamentben, s ez aggasztó jel lehet a kormány stabilitását illetően.
Görögország 53,5 milliárd euró új hitelt kérne, hogy 2018 júnusáig törleszteni tudja adósságait. Euklic Cakalotosz görög pénzügyminiszter elindult Brüsszelbe, ahol ma délután háromkor ülnek össze az eurózóna pénzügyi tárcavezetői, hogy véleményezzék a harmadik görög mentőcsomagot, amelyről a döntést vasárnap hozzák majd meg az uniós állam- és kormányfők rendkívüli csúcstalálkozóján.
Korábban írtuk: A demokratikus elkötelezettségű, Európa-párti ellenzéki formációk előre jelezték, hogy megszavazzák a megszorításokat is tartalmazó csomagot. Sőt, a legnagyobb ellenzéki párt, az Új Demokrácia (ND) bejelentette, hogy nemcsak felhatalmazza a miniszterelnököt egy megállapodás megkötésére, hanem egyben azzal is megbízza azzal, hogy akadályozza meg az Görögország kiválását Európából és az euróövezetből.
Támogatását jelezte a koalíciós partner, a Független Görögök (ANEL) pártja, az ellenzéki Pánhellén Szocialista Mozgalom (PASZOK), illetve a szociáldemokrata színezetű To Potami is.
A Sziriza azonban megoszlott, bár estére, a parlamenti vita kezdetére elcsitultak a csütörtök esti hullámok. A Reuters hírügynökségnek nyilatkozó kormánypárti források szerint a miniszterelnök péntek reggel a Sziriza-frakció képviselőinek támogatását kérte a sorsdöntő szavazáson. „Mandátumot kaptunk a referendumon arra, hogy jobb megállapodást érjünk el, mint amit az Eurogroup ultimátuma felajánlott nekünk. De arra biztos, hogy nem kaptunk felhatalmazást, hogy kiszakítsuk Görögországot az euróövezetből”, mondta állítólag Ciprasz.