A PM szóvivője szerint semmi nem fog változni, ha az EP esetleg felfüggeszti a kémkedéssel gyanúsított jobbikos mentelmi jogát, "nyilván nem fog maga ellen vallani" - jelentette ki Tordai. Niedermüller Péter jelen volt a zárt ülésen, elmondása szerint Polt bizonytalan volt, és "össze-vissza válaszokat adott" a bizottság kérdéseire. A DK-s EP képviselő kifejtette, abban alakult ki egyetértés, hogy sokkal korábban meg kellett volna hallgatni a magyar főügyészt. Polt a testületnek azzal érvelt, hogy a tényleges eljárás megindítása érdekében kell felfüggeszteni Kovács mentelmi jogát, hogy a képviselőt meg lehessen hallgatni gyanúsítottként - írta az MTI.
Niedermüller szerint a főügyész több kérdésben nem tudott konkrét bizonyítékokkal szolgálni, mert azok titkosak. A DK-s képviselő úgy látja, Polt korántsem tudta meggyőzni a bizottságot álláspontjáról, és nevetségesnek nevezte, hogy a magyar igazságszolgáltatás függetlenségét bizonygatta a meghallgatáson - ugyanakkor Polt azt mondta, mindenre kielégítő választ adott. A Jobbik arra szólította fel a főügyészt, hogy vagy álljon elő konkrét bizonyítékokkal, vagy ejtse Kovács ügyét. A Fidesz szerint felháborító, hogy a Jobbik Kovács kizárása helyett az ügyészséget támadja, Vona Gábor pedig fejtse ki, pártja "milyen idegen hatalmak érdekeit szolgálja".
Kovács mentelmi jogának felfüggesztését tavaly kérte a magyar ügyészség az EP-től, azt a Magyar Nemzet derítette ki, hogy Kovács ellen az Alkotmányvédelmi Hivatal tett feljelentést kémkedés gyanúja miatt. Az ügyben leghamarabb ősszel születhet döntés, ugyanis Tadeusz Zwiefka lengyel néppárti képviselő várhatóan akkorra készíti el jelentését, amelyről a jogi bizottság, majd annak ajánlása alapján az EP plenáris ülése szavaz.