A Napi.hu írja, hogy hamarosan újabb öt takarékszövetkezet olvad be két másikba, így folytatódik koncentráció a vidéki pénzintézeti piacon. A szegedi székhelyű Fontana Credit Takarékszövetkezet és a Partiscum XI. Takarékszövetkezet , a Szatymaz és Vidéke Takarékszövetkezet, valamint a Kiszombor és Vidéke Takarékszövetkezet beolvad a mórahalmi székhelyű Pillér Takarékszövetkezetbe. Az egyesülési szerződés aláírását nem verték nagydobra, időpontja 2015. június 29. volt - derül ki a legfrissebb Cégközlönyből.
Június végén döntöttek a Bátaszék és Vidéke Takarékszövetkezet közgyűlésén, hogy a takarék beolvad a bonyhádi székhelyű Hungária Takarék Takarékszövetkezetbe. A Hungária Takarék 2001-ben már három takarékszövetkezettel (Hegyhátvidéke, Nagymányok és Vidéke, Tamási és Vidéke) egyesült.
A környei székhelyű Környe-Bokod Takarékszövetkezet küldöttgyűlése május 21-én, a győri székhelyű Nyúl és Vidéke Takarékszövetkezeté pedig május 26-án úgy döntött, hogy a mindkét takarék beolvad a komáromi székhelyű Pannon Takarék Bank Zrt.-be.
Még nagyobb változások lesznek a Szentgál és Vidéke Takarékszövetkezet környékén, mivel ebbe a takarékba kilenc másik (Alsónémedi és Vidéke, Balaton-felvidéki, Ercsi és Vidéke Körzeti, Érd és Vidéke, Forrás, Kápolnásnyék és Vidéke, Kaposmenti, Sárbogárd és Vidéke, valamint Zirci) olvad be. A hónap végén pedig a Balmazújvárosi Takarékszövetkezet fiókjaival együtt beolvad a Hajdú Takarékba.
Az integráció "felsőbb szerveiben" furcsa kereszttulajdonlási akciók zajlottak az utóbbi napokban. A Takarékbank 7,39 százalékos tulajdonrészt vásárolt 4,5 milliárd forintért az FHB Kereskedelmi Bank Zrt-ben. Rajta kívül öt takarékszövetkezet is, összesen alig egy százaléknyi részesedést szerzett a bankban. A részvényeket a Magyar Postától vették. Mint ismeretes, a bank anyacége, az FHB Jelzálogbank Nyrt., amely 25,1 százalékos tulajdonos a Takarékbank legnagyobb egyedi tulajdonosában, a Magyar Takarék Befektetési és Vagyonkezelő Zrt.-ben.
A hivatalos magyarázat szerint az összefonódás erősítése a Magyar Posta , a Magyar Fejlesztési Bank Zrt., a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete, a Takarékbank Zrt. és az FHB Jelzálogbank Nyrt. között "a hitelezési aktivitás növelése, a pénzügyi szolgáltatások megújítása, a vidék pénzügyi infrastruktúrájának és kultúrájának fejlesztése érdekében" történik - fogalmaz a Takarékbank közleménye. Információink szerint azonban mindinkább az FHB akarata érvényesül abban, hogy milyen befektetési és hiteltermékeket "árusítanak" a lassan bankfiókszerűen működő takarékszövetkezetek.