Hazánkban jelenleg egyetlen cég a Vasuta Zrt. (fő profiljuk a kazán és fűtéstechnika) foglalkozik a fröccs palackozásával, ők mintegy 26 ezer palack fröccsel lépnek a hazai piacra – írta a Napi Gazdaság. Vasuta Gábor cégvezető szerint az italt üvegpalackban kínálják majd szállodáknak és éttermeknek, a PET-palackos olcsóbb verziót pedig a nagyközönségnek. A palackokat Izsákon töltötték, jó minőségű Duna-Tisza-közi borokból.
Az egyik magyar bolthálózattal már sikerült megállapodniuk, a másik hazai áruházlánccal pedig folynak a tárgyalások, de a benzinkutakon is meg lehet majd találni a palackozott fröccsöt. Villányi és egri pincészetekkel is tárgyalnak, ottani borokat is szeretnének fröccsként palackozni. 2014. október 28-án jelentette be Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára, hogy idén januártól a jövedéki adó terhe nem érinti a fröccs palackozását és forgalmazását. A kedvezmény olyan italokra érvényes, amelyek szőlőbor és szénsavas víz keverékéből állnak, alkoholtartalmuk legfeljebb 8,5 százalék, valamint a bor aránya több mint 50 százalék. A termékre eddig literenként 98,70 forintos jövedéki adó volt érvényben.
Nem Vasuta Gábor az első, aki megpróbálkozik a palackozott fröccsel. Az elmúlt két évtizedben többen is kínáltak hasonlót, igaz, ízben és eltarthatóságban ő jutott a legmesszebbre. Magyarország határain túl sem ismeretlen a műfaj, hiszen Ausztriában, Németországban is kapható, igaz mindben található adalékanyag. A magyar fogyasztók között eddig az adófeltételek miatt esélye sem volt a sikerre – túl drága volt.
Jó ötletnek tartom a palackozott fröccsöt, hónapok kérdése és mi is foglalkozni fogunk vele – válaszolta lapunk kérdésére Demeter Csaba, az egri Demeter Pincészet borásza. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsának elnöksége a február 19-i közgyűlésén másképp látta a kérdést. Frittmann János borász, a szervezet alelnöke a rendezvény után a Táfelspiccnek elmondta, nem a fröccsfogyasztással vagy Vasuta Gáborral, fröccspalackozóval van gondjuk. „Mindannyian kedveljük a fröccsöt, csodás ital. Viszont hosszú időbe telt, mire sikerült megtisztítani a szakmát a borhamisítóktól. Egy ilyen rendelet azok számára adhat kiskaput, akik tisztességtelen profitot szeretnének.”