tüntetés;Quaestor-károsultak;

- Quaestor-károsultak tüntettek a jegybank előtt

A "Quaestor-törvény" betartatását és a teljes kárrendezést követelték károsultak szombat délután a Magyar Nemzeti Bank épülete előtt tartott demonstráción.

A Hold utca és Bank utca sarkán felállított színpadnál a szervezők becslése szerint mintegy 650-en gyűltek össze a törvény betartását követelve. A színpad felett felállított kivetítőn a Quaestor-ügyben megszólaló kormányzati szereplők korábbi nyilatkozataiból összeállított filmet vetítettek, hogy szembesítsék őket ígéreteikkel. A felszólalók arról beszéltek: a céljuk a 32 ezer károsult teljes kártalanítása, valódi kárrendezés 30 millió forintig. Úgy vélték ehhez a hétfejű sárkányt kell legyőzniük, az egy-egy fejet szimbolizáló papírmasékon a Orbán Viktor miniszterelnök, Matolcsy György jegybankelnök, Szijjártó Péter külügyminiszter, Rogán Antal fideszes frakcióvezető, Windisch László kötvénykibocsátásokat engedélyező jegybanki alelnök, a főszereplő Tarsoly Csaba Quaestor-vezér, illetve az ideiglenesen őt "helyettesítő" közmunkásból vezérigazgatóvá lett Orgován Béla jelent meg.

A Quaestor Értékpapír Zrt. ügye a tevékenységének március 10-i felfüggesztése óta újabb és újabb botrányelemekkel "gazdagodik". A legutóbbit az váltotta ki, hogy a míg a csalássorozat miatt Quaestor-kötvények vásárlóinak semmi, vagy legfeljebb 6 millió forintos kártérítés járt volna, a kormány új törvényt alkottatott és a betétbiztosításnál elfogadott 30 milliós kártérítést ígért. Ám ez ellen két károsult és két bank beadványban az Alkotmánybíróságnál tett panaszt, így annak döntéséig a kifizetéseket szintén a kormány - a károsultak szerint jogtalanul - leállította.

Több mint fél év telt el azóta, hogy Simicska Lajos indulatosan melegebb éghajlatra küldte egykori barátját, Orbán Viktort. Ám ez csupán a jéghegy csúcsa volt, a Fidesz addigi gazdasági háttérembere és a kormányfő közötti viszony már korábban megromlott. A gecizéssel és ügynökváddal nyilvánossá vált Orbán-Simicska háború több fronton zajlik, a legfőbb hadszíntér azonban nem is politikai, hanem sokkal inkább gazdasági.