A Balatonpark a tavalyi kezdet után idén másodszor kívánta felsorakoztatni a magyar zenei élet élvonalának képviselőit, valamint színházi előadásokat a balatoni főszezonban, ám az utolsó pillanatban törölték a programsorozatot. Az elővételben megvett bérletek, jegyek árát visszafizetik - mondta a főszervező.
Barán Attila tájékoztatása szerint az érdeklődés megfelelő volt, pénzügyi gondokkal sem küzdöttek, ő döntött úgy, hogy szervezési nehézségek miatt nem tartják meg a programsorozatot, mivel úgy látta, nem tudott volna minden jogszabályt betartani. Hozzátette, hogy jövőre szeretnék folytatni a Balatonpark tevékenységét, és a tavaly megtartott, illetve az idénre tervezetthez hasonló koncert- és előadássorozatot rendezni egy balatonfenyvesi helyszínen.
Az eredetileg csütörtökön kezdődő és augusztus 22-ig tervezett programsorozat első koncertjét (Edda) a rossz időjárás miatt először csak elhalasztották vasárnapra, mielőtt végleg törölték az összes, 12 estére meghirdetett rendezvényt.
Az Emmi kultúráért felelős államtitkársága szombaton eljuttatott közleményében emlékeztetett rá: Sinkó László először a debreceni Csokonai Színház színésze volt, 1982-től a budapesti Katona József Színház alapító tagja, 1994 és 1998 között az Új Színház, 2003-tól a Nemzeti Színház társulatának tagja volt.
Kiemelték: erős karakterformáló egyénisége miatt emlékezetesek színpadi alakításai, jellegzetes hangja számos filmet juttatott sikerre. Színészi és emberi hitelesség, legendás szakmaszeretet jellemezte életét és színészi magatartását. Ismertebb filmjei és tévéjátékai: Fügefalevél; Princ, a katona; Dorottya, Vivát, Benyovszky, Gyertek el a névnapomra, Hajnali háztetők, Az új földesúr, Honfoglalás, A hídember, Csak szex és más semmi. A Magyarország tájait bemutató televíziós sorozat népszerűségét az ő hangjának, megnyerő egyéniségének is köszönhette - emelték ki. A tárca kitért arra is, hogy Sinkó László művészi munkáját 1972-ben Jászai Mari-díjjal, 1982-ben érdemes művészi, 1987-ben kiváló művészi címmel ismerték el. A Kossuth-díjat 1995-ben, a Magyar Érdemrend tisztkeresztje (polgári tagozat) kitüntetést és a Nemzet Művésze díjat 2014-ben vette át. Sinkó László tereméséről később intézkednek.
Benedek Miklós szombaton elmondta, évekig együtt dolgozott a Katona József Színházban és a Nemzeti Színházban Sinkó Lászlóval, akivel nagyon jóban voltak. Úgy fogalmazott: "Annyira tudott fogalmazni és gondolkodni a színpadon, hogy ez volt az ő erőssége."
Benedek Miklós szerint Sinkó László "ritka egyéniség" volt. Mint elmondta, Sinkó László a Nemzeti Színháznál kezdett sokat beszélt neki arról, hogyan tud kinőni bátyja, Sinkovits Imre árnyékából. Egész másfelé ment el, másfajta színész lett, másfajta eszközöket használt, mint a bátyja - mondta Benedek Miklós, megjegyezve, hogy ezt nagyon méltányolta a Katona József Színház, ahol nagyon sokat játszott.
Felidézte, hogy együtt játszottak A revizor és a Lárifári hadnagy felszarvazása című darabban. Nagy szerepe Übü papa volt. Benedek Miklós szólt arról is, hogy nagyon sok turnén voltak együtt és nagyon sokat nevettek. Nagyon fájdalmas az emléke - mondta.
A Nemzeti Színház szombaton tudatta, hogy elhunyt Sinkó László Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész, érdemes és kiváló művész, a Nemzet Művésze.