eljárás;feketeruhásnővér;

- Eljárás Sándor Mária, a fekete ruhás nővér ellen

Valakik nagyon félnek attól, ha valaki az igazságról beszél - reagált lapunknak Kökény Mihály volt egészségügyi miniszter annak az etikai eljárásnak a hírére, amely Sándor Mária ellen indult, aki fekete ruhában tiltakozott az ápolók munkakörülményei és az egészségügy helyzete miatt.

A HVG.hu szúrta ki, hogy Sándor Facebook-oldalán van egy videó, amely szerint a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara vezetősége, maga Balogh Zoltán elnök terjesztett elő panaszt etikai vétség gyanúja miatt az ápolónő ellen, ugyanis különböző kommunikációs csatornákon tett nyilatkozataival "többszörösen megszegte az egészségügyi szakdolgozókra vonatkozó Etikai Kódex szabályait".

Az ügy egyik érdekességét adja, hogy az ápolónő Budapesten dolgozik a Péterfy Sándor utcai kórházban, az ügyet valamiért mégis a Zala megyei etikai bizottság tárgyalja. A Facebookra kitett videóban Sándor Mária közli a panaszos levelet (2 perc 12 másodpercnél) , valamint azt is leírja, hogy "elvitték az ügyet Zala megyébe... De azt is tudjuk miért... Ott van a legjobb jogi csapatuk... Példát lehet statuálni, hogy jár, aki szembefordul a rendszerrel..." A budapesti etikai bizottság valószínűleg nem akart foglalkozni ezzel az eljárással - mondta lapunknak Kökény. A volt egészségügyi miniszter rendkívül sajnálatosnak tartja az ügyet és nem zárja ki annak a lehetőségét sem, hogy a szakdolgozói kamara valamilyen elvárásnak akar megfelelni. Sándor Mária egy olyan valaki, aki vállalja az arcát, kiáll, nem fogja a vándorbotot a jobb kereset reményében és ráadásul azt is kimondja, hogy "meztelen a király", de ezt is úgy, hogy végig a szakmát tartja a legfontosabbnak - folytatta a politikus, aki reméli, hogy semmi nem lesz a történésből, bár biztos abban, hogy az ápolónő meg fogja magát védeni. Kökény hozzátette, hogy ez a "furcsa" eljárás nem fogja megoldani az egészségügy számos problémáját, ami idővel az embereken fog csattani.

A Független Egészségügyi Szakszervezet megdöbbenésének és felháborodásának adott hangot, mert úgy érzik, ez a vizsgálat a véleményszabadság korlátozására és a tagság megfélemlítésére irányul. Mindannyian Sándor Máriák vagyunk! - tették hozzá. Szolidaritását fejezte ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) is, közölték: megdöbbentő - a hatalom természetét ismerve azonban egyáltalán nem váratlan -, hogy Sándor Máriát etikai bizottság elé akarják citálni. Egyúttal nyilvános eljárást követeltek.

Kész az Európai Parlament (EP) illetékes bizottsága elé állni Walter Deffaa, hogy válaszoljon az Altus Zrt. vezette konzorcium szerződésének ügyében felmerülő kérdésekre - tudta meg a Magyar Nemzet az Európai Bizottságtól (EB). Azt azonban, hogy pontosan mikor kerül sor a regionális és várospolitikai fejlesztésért felelős főigazgatóság vezetőjének meghallgatására, egyelőre nem tudni.