Egyelőre nemigen látszik, hogy lenne olyan csapat, amely megállíthatná a menetelő Bayern Münchent. Josep Guardiola társasága májusban tízpontos előnnyel ért fel a csúcsra, és szerezte meg sorozatban harmadszor a „salátástálat”. A bajorok mögött a Wolfsburg és a Mönchengladbach zárt, olyan korábbi topklubok, mint a Dortmund, a Leverkusen, vagy a Schalke, labdába sem nagyon rúghattak.
Ami azt illeti, a Bayern ezúttal is messze a legerősebb kerettel fut neki az idénynek, az átigazolási szezonban tovább erősödött, miután megszerezte a chilei Arturo Vidalt a Juventustól, valamint a brazil Douglas Costát a Sahtar Donyecktől. Az előbbi játékosért 37, az utóbbiért 30 millió eurót fizettek, természetesen a bevételi oldal is számottevő, gondoljunk csak Bastian Schweinsteiger (Manchester United) eladására.
Dárdai Pál: Hertha
Guardiolát egyébiránt egyre inkább támadják amiatt, hogy „légióscsapattá” alakítja át a Münchent, ám az eredmények – legalábbis a hazai porondon – elhallgattatják a kritikusokat. „A Bayernnek olyan lehetőségei vannak, amelyekkel óriási a fölénye a többiekkel szemben” – fogalmazott a Wolfsburgot irányító Dieter Hecking. Aligha mondott újat…
A müncheni csapat lehet az első a Bundesliga történetében, amely sorozatban négyszer szerzi meg az aranyérmet. Rekord lesz a német klubok játékosok megvételére fordított összege is. Noha az igazolási időszak augusztus végéig tart, már most látszik, hogy megdől a három évvel ezelőtti, 287 millió eurós csúcs (csak emlékeztetőül, ez volt az a nyár, amikor a Bayern hatalmas összegért megszerezte Javi Martinezt és Mario Mandzukicot, a Dortmund pedig Marco Reust).
Stieber Zoltán: Hamburg
A tizennyolc élvonalbeli alakulat eddig 280,85 millió euróért igazolt 123 futballistát, s ebben még nem szerepel a chilei Charles Aranguiz, aki szinte bizonyosan a Leverkusené lesz – 13 millióért. A szakemberek valószínűsítik, hogy a hónap végére 300 millió fölé kúszik a bevásárlási összeg: nyomatékosítsuk, ez csaknem százmilliárd forintot jelent.
„A liga átlagos játékosai, valamint a fiatal tehetségek egyaránt roppant drágák lettek, ez betudható az angol hatásnak is” – vélekedett Michael Schade, a Bayer Leverkusen klubvezetője. No igen, a Bundesliga lehetséges 300 milliója majdhogynem eltörpül a Premier League őrült költekezése mellett, az angol klubok már 755 millió eurónál járnak, egyedül a Liverpool több pénzt utalt ezen a nyáron százmilliónál (a brazil Roberto Firminóért 41 milliót a Hoffenheimnek). A német egyesületek tudniillik rendszerint remekül gazdálkodnak, 138 játékos eladásából összesen 259,1 millióra tettek szert.
Visszatérve a rajthoz, a hazai fociszövetség szűk hónapja jelentette be, a Hertha a továbbiakban nem járul hozzá, hogy edzője, Dárdai Pál a magyar válogatottat is irányítsa, így a fiatal tréner már kizárólag a klubjára összpontosít. Lesz is dolga bőven, hiszen az élvonalban tartani a csapatát legalább olyan kemény feladatnak tűnik, mint az előző idényben. Dárdai ezúttal már teljes felkészülést vezényelhetett a keretének, amely vészes csatárhiánnyal küszködik.
Szalai Ádám: Hoffenheim
Néhány napja még úgy tetszett, az exkapitánynak sikerül Berlinbe csábítania honfitársát, Dzsudzsák Balázst, ám a Dinamo Moszkva szélsője inkább Törökországban köthet ki. A Hertha legutóbb a 15. helyen zárt, azaz éppen csak megúszta a kiesést. A Bundesligában két magyar játékos szerepel majd: Stieber Zoltán az osztályozón bennmaradt Hamburg, Szalai Ádám pedig a Hoffenheim légiósaként vág neki az idénynek.