Berlin és Párizs hozta össze az első találkozót Porosenko és Vlagyimir Putyin orosz elnök között, Merkel és Hollande továbbra is aggodalommal figyeli a kelet-ukrajnai fejleményeket, és sürgeti, hogy a felek tartsák be a minszki tűzszüneti megállapodásban foglaltakat. Stephane Le Foll francia kormányszóvivő szerint a jövő hétfői hármas tanácskozás után kerülhet sor újabb négyes – francia-német-orosz-ukrán – csúcstalálkozóra, a már megszokott normandiai formátumban. Christiane Wirtz német helyettes kormányszóvivő cáfolta, hogy változott volna a normandiai formátum, mint mondta, a német kormány mindkét felet felszólítja, hogy tartsák magukat a minszki megállapodáshoz.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter ugyan nem bírálta kifejezetten a tervezett hármas találkozót, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy a minszki egyezséget garantáló Németországnak és Franciaországnak sikerül majd meggyőznie Ukrajnát, hogy a február 12-én vállalt kötelezettségeit teljesítenie kell.
A tűzszüneti megállapodás ellenére is rendszeresen összecsapások törnek ki, a hét elején legalább két ukrán katona és több civil veszítette életét a Mariupol kikötőváros melletti harcokban. Az oroszbarát erők szerint a kijevi kormánycsapatok vették ágyútűz alá Mariupolt. Az EBESZ megfigyelői Donyeck közeléből. Gorlovkából is harcokat jelentettek. Ertugrul Apakan, a misszió vezetője szerint az ellenőrök egyre inkább veszélyeztetve érzik magukat az ágyúzások, rakétavetővel végrehajtott támadások miatt.
A NATO közleményben figyelmeztette Oroszországot, hogy „elfogadhatatlan” támogatniuk minden olyan kísérletet, amely Ukrajna további területeit juttatná a szakadárok kezére. Az összecsapások új hullámát elítélve az észak-atlanti szövetség szerdai közleményében ugyanakkor minden felet önmérsékletre szólított fel, hangsúlyozva: Oroszország különleges felelősség terheli, hogy politikai megoldást találjon a válságra.