A baleset helyszíne Santung tartomány Tungfu települése volt. A robbanást követően az üzemben tűz keletkezett. A helyszínre több mint egy tucat tűzoltó autót vezényeltek, s a legfrissebb jelentések szerint a késő esti órákra sikerült a tűzoltóknak megfékezniük a lángokat.
Szemtanúk elmondása szerint Ruixing Chemical telephelyén történt detonáció 2-5 kilométeres körzetben megrengette a földet és a közelben lévő épületeket. Úgy tudni az üzem éppen hogy megkezdte a működését, még toboroztak dolgozókat.
A kínai államtanács (kormány) az ügyben szigorú és teljes körű nyomozást ígért. A Hszinhua jelentése szerint öt vizsgálócsoportot hoztak létre, amelyek a robbanások okát, a felelősséget és az intézményi hiányosságokat kutatja. A vizsgálatok eredményeit a bizonyítékokkal nyilvánosságra hozzák - áll a kabinet közleményében.
Kínában nem ritkák az ipari, köztük vegyi üzemeket érő balesetek, raktártüzek. A legutóbb csütörtökön jelentették a kelet-kínai Anhuj tartomány Hofej városából, hogy egy raktár leégett, a tűz 700 négyzetméteren pusztított. Az északkeleti Liaoning tartományban alig több mint egy hete egy magánkézben lévő kisebb acélgyárban keletkezett nagy robbanás, amit szivárgás okozott. Július végén az északnyugat-kínai Kanszuban gyulladt ki egy petrokémiai vállalat gyára, 3 ember meghalt, négyen megsérültek.
Korábban írtuk: egy héttel ezelőtt a kínai Tiencsint rázta meg hatalmas detonáció, amikor egy vegyi üzem robbant fel. A detonációknak eddig 116 halottja és több száz sebesültje van. Beszámolók szerint ezrével pusztulnak a halak egy Tiencsin melletti folyóban, de a kínai hatóságok szerint ennek nincs köze a vegyianyag-raktár felrobbanásához. A veszélyzóna egyes pontjain, így vízelvezető csövekben a mérgező anyagok jelentős, helyenként a határérték több százszoros koncentrációját mérték.Többen félnek, hogy a hadsereg nem tudta megakadályozni a vegyi anyagok szivárgását.