Hoffmann Rózsa ismét bedobta a regnálása alatt jó néhányszor, afféle mézesmadzagként hangoztatott pedagógus-életpályát, ezúttal annak kiépüléséről beszélt. És persze az ígért béremelés. Szerinte az életpályának köszönhetően már jó előre tudható, hogy milyen keresetekkel lehet számolni. Ma a pedagógusok legalább 50-100 ezer forinttal több pénzre számíthatnak, mint az életpálya bevezetése előtt - közölte.
A csupa-pozitív jelentés szerint: az új minősítési rendszernek köszönhetően tízezer feletti a mesterpedagógusok száma, és megjelennek a kutatótanárok is a középiskolákban. Kiépült a mindennapos testnevelés és megtörtént a szakképző intézmények átvétele is - sorolta Hoffmann Rózsa.
A korábbi köznevelési államtitkár sem hagyta ki a migránsozást, egyre gyanúsabb, hogy a kormányzópárti politikusok semmilyen témában nem szólalhatnak meg anélkül, hogy be ne vállalnák a dolgot. Nos, Hoffmann Rózsa a maga finom, úriasszonyos modorában a következőkkel csatlakozott a kórushoz, és ezzel vélhetőleg teljesítette is a penzumot:
Szeptembertől a népvándorlásból következő kihívásokkal is szembe kell nézni. Meg kell oldani azoknak a gyerekeknek az oktatását-nevelését, akik rövidebb-hosszabb ideig itt maradnak, ez integráltan, a magyar gyerekekkel együtt történik majd.
Kérdésre válaszolva a pedagógusok etikai kódexét ért bírálatokról azt mondta: nem lepte meg Mendrey Lászlónak, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete elnökének kritikája, aki előző nap elavultnak, ósdinak nevezte a tervezetben foglaltakat. A KDNP-s politikus hangsúlyozta: minden fontos humán szakmának van etikai kódexe, s ha kifogásuk van, tegyék meg észrevételeiket. Hangsúlyozta, szükség van etikai kódexre, emellett a KDNP mindig is kiállt. Hoffmann Rózsa azt nem tudja elképzelni, hogy ez csak ajánlás legyen, annak kötelező jellege mellett érvelt.