Az érintettek között nagy energiafelhasználású, alacsony termelékenységű ipari ágazatok vállalatai vannak, amelyek például fémszerkezetek gyártásával, műanyag-előállítással, vegyipari gépészettel foglalkoznak, de a nyomdákat, festékgyárakat is ide sorolták. Hetvenkilenc üzemnek 2016 első felében kell beszüntetnie a működését, míg a többiek a jövő év végéig kapnak haladékot.
A China Daily című napilap szakértőinek véleményéből az derült ki, a sanghaji városvezetés a Disney-projektet arra akarja felhasználni, hogy felgyorsítsa az ipari szerkezetváltást a térségben, s kiszorítsa a környezetet szennyező vállalkozásokat. A 2011 óta épülő és a jövő év tavaszára megnyitni tervezett Disney élménypark az első a maga nemében a kínai szárazföldön; a beruházás összköltsége 5,5 milliárd dollár.
Korábbi hírek szerint építésekor különös figyelmet fordítanak a környezetbarát elemek felhasználására, emellett az üzemeltetők is zöldtechnológiákat használnak majd. Az élménypark a Magic Kingdom varázslatos birodalmát választotta központi témájául. A park köré egy 1730 hektáros turistaövezetet is terveztek; a Disneylandbe 9,2 kilométer hosszú metróvonal vezet majd. A beruházók az első évben több mint hétmillió látogatóra számítanak.
A Sanghajban épülő Disney Resort a hatodik Disney-élménypark lesz a világon, és a harmadik - Tokió és Hongkong után - az ázsiai térségben. A létesítmény többségi tulajdonosa 57 százalékkal a kormányzati tulajdonban lévő Shanghai Shendi Group, míg a Walt Disney Co. a fennmaradó 43 százalékot birtokolja. A menedzsmenti feladatokat egy vegyesvállalat fogja ellátni.