atomerőmű;civilek;Paks II.;

- Civilek kellenének paks népszerűsítéséhez

Az új paksi atomerőmű megépítése közügy. Nem néhány „szakértő” privilégiumáról, hanem a teljes magyar lakosságot érintő döntésről van szó, így mindenkinek joga van feltenni kérdéseit és kifejeznie véleményét ezzel kapcsolatban. Mindez Paks II. esetében mégsem történt meg, így a magyar kormánynak Genfben, az ENSZ bizottsága előtt kellett magyarázkodnia - olvasható az energiaklub.hu honlapon.

A meghallgatáson a Bizottság tagjai, a beadványt készítő Energiaklub és Greenpeace, illetve a magyar állam képviseletében a Miniszterelnökség tisztségviselői (Aszódi Attila kormánybiztos és a jogi főosztály vezetője) és jogásza vettek részt. A meghallgatáson többször is igen kellemetlen helyzetbe hozta magát a magyar kormány, úgy is fogalmazhatnánk, hogy ezen az igen fontos vizsgán megbukott - írja az Energiaklub szerzője.

A meghallgatás csúcspontja az volt, amikor megismerhettük az állam álláspontját a paksi döntésről szóló társadalmi bevonással kapcsolatban. Eszerint a társadalom, különösen a civil szervezetek bevonását ők is nagyon fontosnak tartják: „Szükségünk van rájuk, hogy eladják a projektet a magyar lakosságnak”. Ez a kifacsart és meglehetősen cinikus gondolkodás – ha egyáltalán szükséges lefordítani –a zt jelenti, hogy magyar kormánynak csak fedőszervezetekként van a civilekre szüksége.

A teljes cikket itt olvashatja!

Az Európai Parlament Jogi Bizottsága hétfőn elfogadta a Kovács Béla jobbikos európai parlamenti képviselő ügyében született jelentést, amely a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését javasolja a parlamenti plénumnak - közölte az MTI-hez eljuttatott közleményében Szájer József, a bizottság tagja.