A kifizetések együttes összege 86,1 milliárd forintot tett ki. A kártalanítást igénylők közül alig 300 esetben van még folyamatban ügyintézés, az esetleges hiánypótlások, adategyeztetések, hagyatéki ügyek miatt. A Beva általi, maximum 6 004 200 forintig terjedő kártalanítás iránti kérelmeket a tőkepiaci törvény előírása alapján még 2016. május 5-ig be lehet nyújtani a Bevához.
A teljes - 32 millió forintig történő - kártalanítás elkezdését sürgették tegnap több vidéki nagyvárosban a Quaestor-károsultak. Így Györben, Debrecenben, Veszprémben, Szegeden tartottak forgalomlassító demonstrációt és úgynevezett "Quaestor-sétát". A Quaestor-törvény végrehajtását azért függesztette fel - sokak szerint jogtalanul - a kormány, mert annak rendelkezései ellen többen panasszal éltek az Alkotmánybíróságnál (AB). A történetnek ez a szála is hamarosan megoldódhat, ugyanis az AB a jövő kedden kezdi tárgyalni a beadványokat.
Egyes magánszemélyek azt sérelmezik, hogy a Quaestor-törvény diszkriminatív, ugyanis csak ennél a brókercégnél pórul járt ügyfelek a kárpótlásáról intézkedik. Ugyanakkor az ezzel szinte azonos időben bedőlt Buda-Cash, illetve Hungária Értékpapír Zrt. károsultjainak kártérítéséről nem szól ez a jogszabály, így ezek ügyfelei hátrányt szenvednek a quaestorosokkal szemben.
Ugyancsak az AB-hez fordultak egyes bankok jogorvoslatért. Ezek azt sérelmezik, hogy, bár ők tisztességes tevékenységet folytattak, mégis velük töltetik fel a forráshiányossá vált Beva alapjait. Ez ugyan csak kölcsön, de hosszú évek, netán évtizedek is eltelhetnek addig, amíg a Beva képes lesz ezt a banki hitelt részletekben a hitelező pénzintézeteknek visszafizetni. Úgy érvelnek, hogy a Beva feladata nem az, hogy a brókercégek tulajdonosainak tudatos károkozását velük kompenzálják.
Az AB döntése azért is fontos, mert ezt követően mód nyílhat majd arra, hogy a nem fiktív Quaestor-kötvények után is kártérítést fizessen a Beva.